The Bo Viera dahil, Bodrum'da 8 proje mühürlendi

The Bo Viera dahil, Bodrum'da 8 proje mühürlendi

Bodrum'da tepkilere neden olan betonlaşma ve koyların betonlaşması konusunda önemli bir adım atıldı.


Bodrum kıyı bandında çevre temizliği ve kaçak yapılaşma ile denetimlerde bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, The Bo Viera projesi de dahil olmak üzere, Bodrum'da 8 projenin durdurulduğunu açıkladı. Denetimler sonrası gazetecilere açıklamalarda bulunan Murat Kurum, Bodrum Gündoğan’daki tartışılan The Bo Viera projesinin de aralarında bulunduğu 8 projenin durdurulduğunu açıkladı.

Muat Kurum, açıklamasında şu bilgileri verdi:

Bodrum Yalıkavak'ta 75 villa ruhsata aykırılıklardan dolayı mühürlendi. Aynı bölgede 90 otel 330 konut, Gölköy'de 116 konut, Yalıkavak'ta 350 konut, otel, kıyı yapı inşaatı, Göktürkbükü'nde 50 konut, otel inşaatı, Yalıkavak'ta 70 konut, kot kesiti aykırılıklar, Gümbet'te 131 konut, Yalıçiftlik'te 450 villa, otel müdürlendi ve durduruldu. Tüm şehir genelinde balık çiftlikleriyle alakalı denetimler de sürüyor.

Sosyal medyada çok konuşulan otelin de inşaatını durdurduk. Tüm ülkemizdeki korunan alan miktarını yüzde 17'ye getireceğiz. Yanan ormanlarımızın imara açılması söz konusu olamaz.Bu Haber 20.08.2019 - 15:35:48 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
  • Mitat erçetin 21.08.2019 - 11:35

    İmar affı çıkmadan ônce kimse yapılanmaya cesaret edemiyordu af çıktı ortalık mahvoldu artık güven yok

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.