TGA ile Emirates arasında iş birliği anlaşması 

TGA ile Emirates arasında iş birliği anlaşması 
Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) ile BAE’li hava yolu Emieates arasında iş birliği anlaşması imzalandı

Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı, Türkiye'ye düzenlenen seferlerin tanıtımını yapmak ve ülkeye gelen ziyaretçi sayısını artırmak amacıyla Birleşik Arap Emirlikleri merkezli hava yolu Emirates ile bir mutabakat anlaşması imzaladı. 

Türkiye'nin yeni ve mevcut kaynak pazarlardaki turistik cazibesini daha da güçlendirmeyi hedefleyen anlaşma, Emirates'in Avrupa Ticari Operasyonlar Kıdemli Başkan Yardımcısı Thierry Aucoc ile TGA Genel Müdürü İsmail Bütün tarafından imzalandı. 

Yeni anlaşma çerçevesinde Emirates ve TGA, Türkiye'ye yönelik turizmi teşvik etmek ve havayolunun 140'tan fazla seyahat noktasından oluşan global uçuş ağındaki önemli pazarlardan gelen yolcu trafiğini arttırmak iş birliği yapacak. Bu kapsamda Türkiye'ye tanıtım gezileri düzenleme fırsatlarını araştıracak olan Emirates, ayrıca Türkiye’nin benzersizliğini vurgulayan ve görünürlüğünü artıran ortak pazarlama ve tanıtım kampanyaları gerçekleştirmek için TGA ile iş birliği yapacak.

Thierry Aucoc konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu: “Türkiye'ye gelen ziyaretçi trafiğini artırmak için TGA ile iş birliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Geniş uçuş ağımız ve güçlü global ortaklıklara sahip geçmişimiz sayesinde, pazarın turizm hedeflerini ve hava bağlantısı ihtiyaçlarını desteklemek için elverişli bir konumdayız. Türkiye, zengin kültürel tarihi, dünyaca ünlü miras alanları ve muhteşem gastronomik olanakları sayesinde uçuş ağımızın en popüler seyahat noktaları arasında yer alıyor. Ortak çabalarımızın daha fazla seyahatsevere Türkiye’yi ziyaret etme ve birçok ilgi çekici bölgeyi keşfetme konusunda ilham vereceğinden eminiz.”

TGA Genel Müdürü İsmail Bütün ise şunları söyledi: “Türkiye, 2023 yılında bir önceki yıla göre yüzde 10 artışla 56,7 milyon ziyaretçi ağırladı. 2023 yılı sektörümüz açısından bugüne kadarki en iyi yıldı. İstanbul, 17,4 milyon yabancı ziyaretçiyle dünyanın en çok ziyaret edilen şehirlerinden biri oldu. Büyümenin devam ettiği 2024'ün ilk çeyreğinde 9 milyondan fazla ziyaretçi çektik. Böylece Ocak'tan Mart'a kadar gelen turist sayısı, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 16,7 arttı. Emirates ve TGA arasındaki yeni ortaklık, gelişen turizm sektörünü daha da destekleyecek ve ileriye dönük yeni büyüme fırsatları yaratacak.”

Emirates şu anda Airbus A380 ve Boeing 777 yolcu uçaklarıyla İstanbul'a haftalık 21 uçuş gerçekleştiriyor. Havayolu ayrıca, flydubai ile yaptığı ortak uçuş anlaşması aracılığıyla yolculara Dubai ile Sabiha Gökçen Havalimanı arasında günde iki uçuş olanağı sunuyor.


Bu Haber 06.05.2024 - 17:22:02 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.