Sururi Çorabatır depremzedelere tahsis edilen oda sayısını açıkladı

Sururi Çorabatır depremzedelere tahsis edilen oda sayısını açıkladı

TÜROFED Başkanı Sururi Çorabatır, 21 ilde 75 bin yatağıı depremden etkilenen vatandaşlar için tahsis ettiklerini açıkladı.


Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Sururi Çorabatır Kahramanmaraş’ta meydana gelen deprem felaketinden etkilenen yaklaşık 25 bin vatandaşın, 21 ildeki otellere yerleştirildiğini duyurdu.

Ülke genelinde 25 bin odanın depremzedeler için tahsis edildiğini açıklayan Çorabatır, bunun yaklaşık 75 bin yatak kapasitesine tekabül ettiğini ve ihtiyaca göre bu sayıyı arttırabileceklerini söyledi.

Çoğu vatandaşın bölgelerinden, illerinden çıkmak istemediğini belirten Çorabatır bu  nedenle vatandaşların Gaziantep ve Diyarbakır'daki otellere yapılan yapı denetim çalışmalarının ardından yönlendirdiğini belirtti.

Çorabatır, Kapadokya bölgesi, Antalya, Alanya, Manavgat, Fethiye, Bodrum, Marmaris, Kuşadası, İzmir, Çanakkale, Denizli, Afyonkarahisar, Mersin, Balıkesir, Bursa, Ankara, Bolu ve Samsun'daki açık otellerde belirli kontenjan ayırdıklarını, kapalı otelleri ise depremzedeleri ağırlamaya başladıklarını ifade etti.

Otellerde konaklamak isteyen vatandaşların, gittikleri şehirlerdeki Afet Koordinasyon Merkezlerine kayıt olmaları gerekiyor.Bu Haber 11.02.2023 - 08:47:57 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.