Sururi Çorabatır: 2021'i geçen yılın üzerinde kapatacağız

Sururi Çorabatır: 2021'i geçen yılın üzerinde kapatacağız
TÜROFED Başkanı Sururi Çorabatır, 2020'nin çok bir yıl olacağını söyledi.

Çorabatır pazarlarla ilgili umutlu

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Sururi Çorabatır, seyahat hareketletinin dünya genelinde henüz istenen seviyeye ulaşmadığını belirtti. Türkiye'nin en büyük avantajının 'güvenli turizm sertifikası' olduğunu söyleyen Çorabatır, Rusya pazarı ile ilgili olarak ise, ''Rusya şu anda 21 Haziran’a kadar bekleme kararı aldı. Rusya’dan farklı ülkelere de pek fazla çıkış yok. Kendi içlerinde hareket ediyorlar. Kırım ve Soçi’ye gidiyorlar. Biz vaka sayılarını belirlenen kriterlerin altına düşürürsek Rusya uçuşları başlatacaktır. Avrupa’dan da güzel haberler bekliyoruz. İngiltere’den haziran sonu itibariyle turist akışı olacağını tahmin ediyoruz. Bunların dışında Ortadoğu, Doğu bloku ülkeleri ve Arap Yarımadası’ndan da talep geliyor” dedi.

''Sezon uzayınca bu dönemde yaşadığımız kaybı telafi edeceğiz''

Hürriyet gazetesinden Burak Coşan'a konuşan TÜROFED Başkanı Sağlık Bakanlığı ile Turizm Bakanlığı'nın turizm için büyük çaba sarf ettiğini ileri sürdü. Çorabatır, ''Bunların sonuçlarını alacağız. Avrupa ve dünyada normalleşme oldukça bunların sonuçlarını biz de göreceğiz. Sezonun geç başlamasıyla dezavantajlı olduk ancak aşıların da artmasıyla normalleşme süreci hızlanacak. Bu yıl sezonun daha uzun süreceğini düşünüyoruz. Sezon uzayınca bu dönemde yaşadığımız kaybı telafi edeceğiz.;'' diye konuştu.

''2022 çok iyi bir yıl olacak''

''2021 yılını 2020'nin üzerinde kapatacağımızı düşünüyoruz'' diyen Çorabatır, 2022'nin çok iyi bir yıl olacağını ifade etti. Çorabatır, ''Burada önemli olan vaka sayılarının düşmesiyle rehavet kapılmadan devam etmek. Ayrıca iç pazardan da normalleşme kararıyla hareketin artacağını tahmin ediyoruz” ifadelerini kullandı.Bu Haber 02.06.2021 - 21:06:18 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
 • AHİSHAVİ 03.06.2021 - 05:43

  Ocak, Aralıktan iyi olacak , ,Şubat , Ocaktan İyi Olacak , Mart , Şubattan İyi olacak :) :) :) İsrail Yok , İtalyan Yok , Fransız Yok , Alman Yok , İngiliz Yok , Hollanda Yok , Belçika Yok , Rusya YOKKKKKK 2021 yılını 2020'nin üzerinde NASIL kapatacağımızı düşünüyorsunuz ???? 2022 Ölme eşeğim , Ölme !!!!!

 • Arif 03.06.2021 - 12:15

  Politikacıların ve bu tür üst yönetici konumunda olanların açıklamalarına olan inanç kalmadı..Mesela Rusya,rus medyası Türkiye hakkında başka konuşuyor bizimkiler bambaşka..Rusya eylül 1 e kadar sarkatacak turizm yasağını,Rusya da dillendirilen bir haber..Yöneticilerden isteğimiz biz turizm çalışanlarının(daha doğrusu çalışamayanların) tazminatını verin bizde yolumuza bakalım artık,k.ç.ö den aldığımız üç beş kuruşla geçinemiyoruz. Hiç alamayanların hali ise daha kötü.insanlar intihar ediyor ama yöneticiler kulak tıkıyor gözlerini kapatıyor.Madem patronları o kadar çok koruyup paralarını harcamalarını istemiyorsunuz,devlet versin bizim tazminatımızı.

 • mahmut mahmutoglu 03.06.2021 - 10:05

  Tamamen hamaset. Ingiltere, Rusya, Almanya gelmezken, pozitif mesaj vereceğim diye yapılan zorlama yorumlar. Hiç bir veriye dayanmadan yaptığınız bu yorumlar sektör oyuncularının yanlış karar almasına sebep oluyor. Bugüne kadar hiç bir öngörünüz tutmadı.. bari sektörü yanlış yönlendirmemek için konuşmayın ha?

 • Onur 03.06.2021 - 09:38

  Bu insanlar hiç ders almıyor. Şimdiden 2022 için harika mesajları vermeye başladılar. Kime, neye göre? Gereksiz yere insanlara umut veriyorsunuz. Daha mevcut turizm şartlarında temmuz da bile ne olacağını bilemezken, 2022 çok iyi olacak diyor. İçinde bulunduğumuz durumun özeti bu işte.

 • Viral ciftci 03.06.2021 - 12:08

  Surda 2022 ne kaldi 2021 icinde cok cok iyi olacak diyorlardi antalyaya mayis ayinda 624 turist geldi. 2020 ozler olduk

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.