Tasfiye sürecine giren SunExpress-Almanya ile ilgili açıklama

Tasfiye sürecine giren SunExpress-Almanya ile ilgili açıklama
SunExpress-Almanya'nın tasfiye sürecine gireceğinin duyurulmasının ardından, şirketin CEO'su Max Kownatzki'den açıklama geldi.

SunExpress tarafından yapılan açıklamada, şirketin Almanya ayağının tasfiyesi, ''SunExpress, Türk turizminde daha fazla büyüme kararı aldı.'' şeklinde duyuruldu.

Türkiye odaklı uçacak

SunExpress'in Türk turizm pazarına yoğunlaşmak için temel faaliyet alanını Türkiye üzerine konumlandırdığı belirtilen açıklamada, ''Türk Hava Yolları ve Lufthansa’nın ortak kuruluşu SunExpress, Yönetim Kurulu kararı çerçevesinde, Türkiye’ye ve Türkiye’den yapılacak turistik uçuşların yanı sıra Türkiye odaklı iç hat hava ulaşımı üzerine yoğunlaşma kararı aldı.'' denildi.

Tüm filoyu tek çatı altında topluyor

SunExpress'in Almanya’daki yan kuruluşu SunExpress-Almanya’nın uçuş operasyonlarını durdurarak, Türkiye merkezli faaliyetlerinde konumunu sağlamlaştırmak için tüm filosunu tek bir Genel Havacılık İşletme Ruhsatı (AOC) altında topladığı kaydedilen açıklamada, ''Türkiye ile Almanya arasında tarifeli ve direkt seferlerle iki ülkeyi birbirine en fazla bağlayan havayolu SunExpress, bu konumunu gelecekte Türkiye operasyonlarını daha da güçlendirmekte önemli bir kaynak pazar olarak değerlendirecek.'' ifadelerine yer verildi.

''Güçlü ve güvenilir bir ortak olmaya devam edeceğiz''

SunExpress CEO’su Max Kownatzki “SunExpress 30 yılı aşkın süredir, Almanya ve Türkiye arasında tatil uçuşlarının yanı sıra eş, dost, akraba ziyaretlerinde lider havayollarından biridir. Hissedarlarımız Lufthansa ve Türk Hava Yolları ile birlikte tüm gücümüzü, Antalya ve İzmir’in ana taşıyıcısı olarak Türkiye operasyonlarımız üzerinde birleştirmeye karar verdik. Sağlam uçuş ağımız, güçlü filomuz ve havacılık tutkumuz ile seyahat acenteleri, tur operatörleri ve doğrudan müşterilerimiz için güçlü ve güvenilir bir ortak olmaya devam edecek, Türk havacılık ve turizmine desteğimizi artırarak sürdüreceğiz” dedi.

Tüm gücüyle Türkiye'ye odaklanacak

Kownatzki sözlerine şöyle devam etti, “Bu, değişen rekabet ortamına ve gelecekteki piyasa tahminlerine adapte olabilmek için verilmiş stratejik bir karardır. Türkiye gibi turizm potansiyeli yüksek, havacılık endüstrisi güçlü, hızla büyüyen ve gelişen bir ülkeye tüm gücümüzle odaklanarak birlikte daha da büyüyeceğimize ve değer katacağımıza inanıyoruz” dedi.Bu Haber 23.06.2020 - 18:36:38 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • Mehmet sitki Sürer - 25.06.2020 - 02:14

    Eylülde Düsseldorf tan Diyarbakır a direk gidiş dönüş bilet aldım. Benim param ne olacak. Selamlar M. Sürer

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.