Stefan Baumert TUI Almanya'da taşları yerinden oynattı

Stefan Baumert TUI Almanya'da taşları yerinden oynattı
Marek Andryszak'ın yerine TUI Almanya ve merkez Avrupa CEO'su olan Stefan Baumert, şirketin yönetim ve ürün kadrolarında revizyona gidiyor.

TurizmGüncel - Dış Haberler

TUI Almanya ve merkez Avrupa CEO'su Stefan Baumert, şirketin yönetim kadrosunda sorumlulukları yeniden düzenliyor, seyahat acenteleri ile daha iyi ilişkiler kurmak istiyor.

1999 yılından bu yana TUI Grubunda görev yapan Stefan Baumert, 1 Ekim'de koltuğu resmen Marek Andryszak'tan devraldı.

Tepe yönetiminde 3 kişi olacak

Şirket içinde kendi eski görevini de (turizm müdürü) sürdürecek olan Stefan Baumert, kendisi dahil şirketin tepe yönetiminde üç kişi tutacak. Diğer iki isimden biri satış ve pazarlama şefi Hubert Kluske diğeri ise insan kaynakları & finans müdürü Susanne Gauglitz oldu.

Avrupa ürün yönetimi

TUI Almanya ve merkez Avrupa CEO'su Stefan Baumert, Almanya ve merkez Avrupa'daki sorumluluklarının yanında, Avrupa genelinde ürün yönetiminden de sorumlu olacak. Birkaç yıl önce Avrupa çapında otel tedariğini merkezileştiren TUI, şimdi de tüm kaynak pazarlarda ürün yönetimini merkezileştiriyor

Buna göre, Dğu Akdeniz ürün yönetimi Patrick Hogrefe'e, Batı Akdeniz Mark Hall'a, uzak mesafe ülkeler Rob Oostendorp'a ve arabayla gidilen şehirler ise Nicole Sohnrey'e emanet edilecek.

“TUI Blue ve Riu yüzde 70 örtüşüyor”

TUI'nin lüks ürün satan markası Airtours'un müdürü Steffen Boehnke, aynı zamanda yerel pazarın deniz-kum-güneş ihtiyaçlarını tanımlayan Sun&Beach ürün yönetiminden de sorumlu olacak.

Avrupa çapında daha güçlü bir ürün yönetimine ihtiyaç olduğunu kaydeden TUI Almanya ve merkez Avrupa CEO'su Stefan Baumert, kaynak pazarlardaki TUI Blue ve Riu önemli otel markalarının yüzde 70 oranında örtüştüğünü söyledi. Değişen seyahat ve konaklama trendleri ile pazarların farklı ihtiyaçları nedeniyle tam uyumlu ürünlerin bir şey ifade etmediğine dikkat çeken Baumert, bu nedenle ürünler arasındaki yüzde 30'luk ayrışmanın aslında önemli ve gerekli bir farklılık olduğunu kaydetti.

Seyahat acenteleri ile arayı yeniden düzeltecek

Stefan Baumert'in önemli önceliklerinden biri de TUI Grubunun seyahat acenteleriyle bozulan ilişkilerini yeniden canlandırmak. Halihazırda şirketin ürünlerinin büyük kısmını seyahat acenteleri satıyor. Baumert, "Seyahat acenteleri en önemli satış kanalımız ve öyle kalmaya devam ediyor. Onların güvenini geri kazanmak istiyorum." dedi.

Yüksek hizmet ihtiyacı

Andryszak döneminde kendisinin de yönetimin bir parçası olduğunu ve o dönemde finansal risk almayıp, kaynakları dikkatli kullanmaya çalıştıkları için hizmet beklentisinin karşılanamadığını kaydeden Baumert, "Yüksek hizmet ihtiyacı bir sürprizdi. Kriz döneminde sık sık yapılan rezervasyon değişiklikleri nedeniyle, seyahat acenteleri ile müşteriler arasında rezervasyon başına 5-6 görüşme oldu, telefon görüşmeleri normalin iki katı sürdü. Bu nedenle servis personeli sayımızı artıracağız. Seyahat acentelerinin bizi eylemlerimizle yargılayabilmesi için başka iyileştirmeler de yapacağız." şeklinde konuştu.Bu Haber 22.10.2021 - 10:09:24 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.