Seyahat harcamalarını kısanların oranı hızla yükseliyor

Seyahat harcamalarını kısanların oranı hızla yükseliyor

Dünya genelinde tüketicilerin büyük çoğunluğu seyahat harcamalarını azalttı.


Digital River tarafından yapılan enflasyonun satın alma alışkanlıklarını nasıl etkilediğine ilişkin bir araştırmaya göre tüketicilerin yüzde 49’u seyahat masraflarını azalttı. Yüzde 40’ı ise yaz tatili harcamalarını kıstı.

ABD, İngiltere ve Almanya’dan katılımcılarla yapılan araştırmaya göre artan fiyatlar karşısında “şimdi al, sonra öde” seçeneğinin kullanımı da arttı.

ABD

Sosyal Para Analiz’in aktardığı habere göre, ABD’li yetişkinlerin yüzde 45’i mali durumlarının son 12 ayda daha da kötüleştiğini düşünüyor.

Katılımcıların yüzde 39’u mali açıdan rahat olduğunu düşünüyor. Yüzde 25 zor durumda olduğunu, yüzde 34 ise idare ettiğini düşünürken rahat olduğunu düşünmeyenlerin oranı ise yüzde 69 oldu.

Son 6 ayda katılımcıların yüzde 67’si gereksiz harcamaları kısarken, yüzde 49’u seyahat harcamalarını kısmış durumda.

İngiltere

İngiliz yetişkinlerin yüzde 46’sı mali durumlarının son 12 ayda daha da kötüleştiğini düşünüyor.

İngiltere’deki yetişkinlerin yüzde 47’si mali açıdan rahat olduğunu düşünüyor. Rahat olduğunu düşünmeyenlerin oranı yüzde 52 olurken, zor durumda olduğunu düşünenlerin oranı yüzde 17, idare ettiğini düşünenlerin oranı ise yüzde 35 oldu.

Son 6 ayda katılımcıların yüzde 58’i gereksiz harcamaları kısarken, yüzde 37’si seyahat harcamalarını kıstığı belirlendi.

Almanya

Almanya’daki katılımcıların yüzde 45’i mali durumlarının son 12 ayda daha da kötüleştiğini düşünüyor.

Katılımcıların yüzde 55’i mali açıdan rahat olduğunu düşünüyor. Yüzde 17’si zor durumda olduğunu, yüzde 37 ise idare ettiğini düşünürken rahat olduğunu düşünmeyenlerin oranı ise yüzde 44 oldu.

Son 6 ayda katılımcıların yüzde 61’i gereksiz harcamaları kısarken, yüzde 43’ü seyahat harcamalarını kıstı.Bu Haber 16.08.2022 - 14:01:15 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.