Seyahat etmek giderek daha stresli hale geliyor 

Seyahat etmek giderek daha stresli hale geliyor 
Almanya'da yapılan bir araştırma, seyahatlerin artık daha stresli hale geldiğini gösteriyor.

Turizm Güncel - Dış Haberler

Araştırma şirketi Hanse Merkur Reiseversicherung, sigorta şirketi Hanse Merkur için Alman tatilcilerin seyahatte yaşadığı en büyük sıkıntıları ve bunları aşma yollarını mercek altına alan bir araştırma yaptı. 

Araştırmaya katılanlar yılın en iyi zamanının 'tatil zamanı' olduğu konusunda birleşirken, yüzde 71'lik kesim son 5 yılda tatile çıkmanın daha stresli hale geldiğinin altını çiziyor. 

Araştırmaya göre tatilcileri strese sokan en büyük şey, yüzde 56 ile grev nedeniyle tatilin iptal edilme olasılığı. İkinci ve üçüncü sırada ise yüzde 42'şer oran ile terör saldırısı ve aşırı kalabalık plajlar yer alıyor. 

Alman iş ve turizm dergisi fvw'de yer alan habere göre dördüncü sırada yüzde 41 ile bagajın kaybolması veya hasar görmesi ile yemek büfesindeki uygunsuz davranışlar yer alırken, yalnızca yüzde 10'luk kesim seyahatte bıraktığı karbon ayak izinden endişe ediyor. 

Peki Alman seyahatçiler stres faktörleriyle başa çıkmak için neler yapıyor? Araştırma sonucuna göre stres yaşayan yüzde 80'lik kesimin yüzde 90'ı seyahatini seyahat acentesi aracılığıyla planlıyor. Yüzde 80 ise 'Güvensiz ülke ve bölgelerden kaçınıyorum' diyor. 

Stresten kaçınmak için Alman tatilcilerin yaptığı diğer şeyler ise Dijital seyahat asistanı (yüzde 79), Aşılar ve yardım çantası (yüzde 78), diğer seyahatçilerin yorumlarını okuma (yüzde 69), güvenlik ekipmanı (yüzde 55) ve bagaj sigortası (yüzde 42) olarak sınırlanıyor.


Bu Haber 28.05.2024 - 14:28:49 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.