Selectum Blu ‘fine dining’ konseptini cruise turizmiyle birleştiriyor

Selectum Blu ‘fine dining’ konseptini cruise turizmiyle birleştiriyor

Selectum Blu, 2023 sezonunda gerçekleştireceği seyahatlerde gastronomi tutkunlarını ağırlamaya hazırlanıyor.


Selectum Blu Cruises, şef imzalı menüleriyle, “fine dining” konseptini cruise turizmiyle birleştiriyor.

Tatil alışkanlıklarında yeme-içme deneyiminin önemi artıyor. Birleşmiş Milletler (BM) Dünya Turizm Örgütü 2022 verilerine göre, dünyanın en çok turist alan ülkeler listesinde Türkiye, Fransa ve İspanya’nın ardından 3. sırada yer aldı. Gastronomi, yüzde 27’lik payla turizm gelirleri içinde önemli bir yere sahip oldu. Dünya çapında turistlerin yüzde 80'i, destinasyon seçiminde yeme-içme olanakları ve çeşitliliğini tercih kriteri olarak belirliyor. Bu trende ayak uyduran Selectum Blu Cruises, Şef Bülent Yıldız ve ekibinin hazırladığı menüleriyle “fine dining” tutkunlarını hedefliyor. Türk, Akdeniz, İtalyan, Uzakdoğu ve dünya mutfağından örnekler sunan menüler, lüks bir gemide konforlu bir seyahatle birleşiyor.

“Selectum Blu mutfağı, farklı kültürlerin lezzetlerini bir araya getiriyor”

Gastronomi turizminin son yıllarda dünya çapında hızla büyüdüğüne dikkat çeken Selectum Blu Cruises İcra Kurulu Üyesi Tayfun Turanlıoğlu, “Tatil alışkanlıklarında yeme-içme deneyiminin önemi arttıkça, 'fine dining' konseptini tatil planlarına dahil etmek isteyen turist sayısı da artıyor. Tatil alışkanlıkları hakkında yapılan araştırmalarda, tatil yapanların yüzde 80'inin yeme-içme olanakları ve çeşitliliğini önemli bir faktör olarak gördüğü ortaya çıktı. Bu gerçeğin farkında olarak lüks konaklama deneyimi, seçkin rotalarda seyahat ve eğlenceli aktiviteler konularındaki iddiamızı sunduğumuz menülere ve yemek kalitemize de taşıdık. Selectum Blu mutfağı, farklı kültürlerin lezzetlerini bir araya getirerek, misafirlerimize benzersiz tatlar sunuyor. Tüm yemeklerimiz, en taze ve en özel malzemeler kullanılarak hazırlanıyor. Yemeklerimizde kullanılan malzemelerin seçimi ve hazırlık süreci, lezzetlerimizin kalitesini belirleyen en önemli faktörlerden biri.” ifadelerini kullandı.

“Lezzet kalitesine önem veriyoruz”

Bir tatilin en unutulmaz deneyimlerinden biri, gün batımında güzel bir akşam yemeğidir ve misafirlerimize bu deneyimi Blue Sapphire’de geçirdikleri her akşam en lezzetli şekilde yaşatabilmek için özel bir çaba sarf ediyoruz” diyen Tayfun Turanlıoğlu, “Deneyimli şefimiz Bülent Yıldız, hazırladığı menüler ve sunduğu lezzetli tabaklarla misafirlerimizi her gün gastronomik bir yolculuğa çıkarıyor. Selectum Blu’yu en çok tercih edilen cruise markalarından biri yapan özelliklerden biri de şüphesiz yemek kalitesine verdiği önem. Her seferin sonrasında misafirlerimizden bu konuda mutlaka pozitif geribildirimler alıyoruz. Bu da bizi daha iyi ve daha yenilikçi olma yolunda oldukça motive ediyor. Buna göre, gemimizde en çok tercih edilen tabaklar arasında somon gravlax, piliç kanat dolma ve dana bonfile yer alıyor. Bu tabakların hem tasarımı hem de malzemeleri oldukça yaratıcı ve iştah açıcı.” şeklinde konuştu.

“Misafirlerimize bu sezonda da iddialı tabaklar sunacağız.”

Gastronominin cruise tatili deneyiminin kilit noktalarından biri olduğunu ifade eden Şef Bülent Yıldız ise önümüzdeki sezonda mutfak ekibiyle birlikte Selectum Blu misafirleri için geleneksel tatların avangart ve yenilikçi dokunuşlarla harmanlandığı iddialı bir menü hazırladıklarını söyledi. Yıldız “Misafirlerimiz Ege Denizinin eşsiz güzelliklerini keşfederken, biz de onları seçkin menülerle bir lezzet yolculuğuna çıkaracağız.” açıklamasında bulundu.Bu Haber 28.03.2023 - 14:04:59 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.