Otel ve rezidans olacaktı, harabeye döndü

Otel ve rezidans olacaktı, harabeye döndü
İzmit Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı Sefa Sirmen’le Azeri iş adamının yapımı yapımı kalan İzmit’teki otel ve rezidans inşaatı harabeye döndü.

Sefa Sirmen’le Azeri iş adamının İzmit’in Kartepe-Köseköy bölgesinde yarım kalan otel ve rezidans projesi harabeye döndü. Ekonomik nedenlerden dolayı yarım kalan 8 katlı otel inşaatı ve rezidans, önce Azeri ortağa devredildi. Azeri ortak da inşaatı tamamlayamayınca, krediyi veren Ziraat Bankası’nın başvurusuyla Kocaeli İcra Müdürlüğü tarafından icradan satışa çıkarıldı.

Özgür Kocaeli’den Cemalettin Öztürk’ün haberine göre, 36.5 milyon lira muhammen bedelle ihaleye ihaleye çıkarılan otel ve rezidans inşaatını, yarı fiyatına Ziraat Bankası aldı.

Ziraat Bankası’nın inşatı birkaç def satışa çıkardığı ancak alıcı çıkmadığı belirtilirken, rezidanstan daire alan çok sayıda mağdurun ne Sefa Sirmen, ne Azeri iş adamı ne de Ziraat Bankası tarafından muhatap alındığı belirtiliyor. Proje inşaatının ise, alemcilerin mekanı haline geldiği ifade ediliyor.Bu Haber 22.01.2020 - 09:37:56 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.