Alman tur operatörü, Thomas Cook'un acente ağına ortak oldu

Alman tur operatörü, Thomas Cook'un acente ağına ortak oldu

Thomas Cook'un iflasının ardından onunla birlikte iflas eden Neckermann'ın ortaklığında faaliyet gösteren acente ağı Alpha'nın yüzde 50'si tur operatörü Schauinsland Reisen'e satıldı.


TurizmGüncel - Dış Haberler

Thomas Cook'un iflasının ardından Alpha Reisebüropartner'ı satın alan RT Reisen, Schauinsland Reisen ile ortaklık kurdu. Toruistik Aktuell'de yer alan habere göre şirket, Alpha'nın yüzde 50'sinden fazlasına ortak oldu.

Gelecekte acente zincirinin aynı isim ve imajla faliyetlerine devam edeceği ancak zincirin tabelalarına ve logosuna ''Schauinsland Travel Partner'' ibaresinin de ekleneceği belirtildi.

Thomas Cook'un iflasıyla operasyonlarını durdurmak zorunda kalan Neckermann Reisen nedeniyle zor günler geçiren Alpha, bundan böyle Schauinsland Reisen'in partneri olarak faaliyet gösterecek. Ancak anlaşmanın resmi olarak yürürlüğe girebilmesi için, Alman kartel ofisinin onayına ihtiyaç var.

alpha1
Foto: RTK Genel Müdürü Thomas Bösl, Schuinsland CEO'su Gerl Kassner, RTK Genel Müdürü Lars Helmreich ve RTK Satış Müdürü Detlef SchroeBu Haber 26.11.2019 - 10:49:47 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.