Alman tur operatörü Türkiye'de ne kadar büyüdüğünü açıkladı

Alman tur operatörü Türkiye'de ne kadar büyüdüğünü açıkladı

Alman tur operatörü Schauinsland Reisen, bu yılki performansını ve gelecek yıla ilişkin beklentilerini açıkladı.


TurizmGüncel - Dış Haberler

Schauinsland Reisen'in CEO'su Gerald Kassner, zorlu bir yıl olan 2019 yılında şirketin yüzde 2 oranında büyümeyi başardığını açıkladı.

Türkiye’de yüzde 15 büyüdü

Alman iş ve turizm dergisi fvw'ye konuşn Kassner, Schauinsland Reisen'in gelirlerini yüzde 2 oranında arttırarak 1 milyon 370 milyon euroya yükselttiğini, müşteri sayısının ise 1 milyon 640 bin olarak gerçekleştiğini açıkladı. Kassner, ''En fazl büyüdüğümüz destinasyonlar ise yüzde 43'le Birleşik Arap Emirlikleri, yüzde 25'le Maldivler, yüzde 21'le Mısır ve yüzde 15'le Türkiye oldu.'' dedi.

‘’Hızlı karar almanın gerçek bir rekabet avantajı olduğunu gösterdik’’

Schauinsland'ın elde ettiği sonuçların pazar ortalamasının üstünde olduğuna dikkat çeken Gerald Kassner, ''Çok yoğun bir seneydi. Zorlu pazar koşullarında çok iyi bir performans gösterdik, hızlı karar almanın gerçek bir rekabet avantajı olduğunu bir kere daha gördük.'' ifadelerini kullandı.

‘’2020’de yüzde 3-5 bandında büyümeyi hedefliyoruz’’

Önümüzdeki yıl yüzde 3-5 bandında bir büyüme hedefi koyduklarını açıklayan Kassner, ''Kış satışları yüzde yolcu sayısında yüzde 11, gelirlerde ise yüzde 21 gibi hızlı bir artışla başladı. Artıştaki lokomotif destinasyonlar ise Dominik Cumhuriyeti, BAE, Tayland ve Maldivler.'' dedi.Bu Haber 03.10.2019 - 10:26:54 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
  • Filiz Sakarya 10.10.2019 - 03:36

    Hallo suchen sie Mitarbeiter habe 6 jahre bei thomascook gearbeitet

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.