‘Hiçbir kurum ve kuruluşa muhalif veya alternatif değiliz’

‘Hiçbir kurum ve kuruluşa muhalif veya alternatif değiliz’

Yapılan genel kurulda Seyahat Acentaları Yöneticileri Derneği'nin (SAYD) başkanlığına seçilen Hamit Kuk, derneğin misyonuna ve hedeflerlerine ilişkin bir açıklama yaptı.


SAYD yeni yönetim kurulu, Hamit Kuk başkanlığında ilk toplantısını yaparak önümüzdeki dönemde takip edilecek yol haritasını belirledi. Toplantı sonunda bir açıklama yapan Başkan Hamit Kuk, toplantıda belirledikleri yol haritası çerçevesinde derneğin bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da üyeleriyle mesleki dayanışmayı pekiştirecek etkinliklere zaman ayrıcağını ve turizm sektörünün ana kollarından biri olan seyahat acenteciliği alanında yeni fikirler ve projeler üretmeye ağırlık vereceğini belirtti.

Hiçbir kurum ve kuruluşa muhalif veya alternatif değiliz’

SAYD’ın zaman zaman turizm sektörüne yönelik endişelerini, fikirlerini ve görülen yanlışları kamuoyu ile açık ve net bir şekilde paylaştığında bazı kesimlerce yanlış anlaşıldığıbelirten Hamit Kuk ‘’Hiçbir kurum veya kuruluşa muhalif ya da alternatif olmak için kurulmuş bir dernek değiliz. Bizim hiçbir yerle veya hiç kimseyle bir derdimiz yok. Tek derdimiz, turizmde yaşanan olumsuzluklara kayıtsız kalmadan oluşan sorunların çözümüne yönelik fikirleri ortaya koyarak sektörün gelişim sürecine katkı sunmaktır. Derneğin kuruluş amacına ve üye yapısına baktığınızda bunu yapacak her türlü birikime sahip olduğumuz görülür.’’ dedi.

Sürekli sahadayız, sektörün nabzını tutuyoruz’

SAYD’ın üyeleri sayesinde sürekli turizm sahasında yer alan ve anbean buradan beslenen bir fikir platformu olduğunu kaydeden Kuk, ‘’Her gün yerli ve yabancı binlerce yolcuyu karşılayan, otellere yerleştiren, tur düzenleyen ve nihayetinde tatili biten misafirlerini memnun ve mutlu bir şekilde evine-ülkesine gönderen firmaların temsilcileri olarak çalışanlarımızla beraber sürekli sahada kalarak sektörün nabzını tutuyoruz. Binlerce personelimizle beraber gece, gündüz, bayram seyran demeden 7 gün 24 saat çalışıyoruz. Havalimanlarında, yollarda ve otellerde kısaca turizm hareketi olan her yerde olağan çalışmalarımızı yaparken yaşadığımız yığınla probleme hızlı çözümler üreterek misafirlerimizin sorunsuz tatil yapmalarını sağlamak için uğraş veriyoruz.’’ diye konuştu.

Sektörün gelişimine katkı sunmaya devam edeceğiz’

Hamit Kuk açıklamasının devamında, ‘’Bu süreçte edindiğimiz farklı deneyimler sayesinde turizme dair birçok politika geliştirme refleksine sahibiz. Dolayısıyla bugüne kadar ortaya koyduğumuz fikirler ve projeler sektör gerçekleri ile birebir örtüşmektedir. 12 yıldan beri sürdürdüğümüz bu misyonu önümüzdeki dönemde daha da ileriye taşıyarak sektörün gelişmesine katkı koymaya devam edeceğiz.’’ ifadelerini kullandı.Bu Haber 18.06.2019 - 14:41:47 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.