Ryanair ve British Airways'a yolculardan kötü not

Ryanair ve British Airways'a yolculardan kötü not

İngiltere'de iadelerle ilgili sicili en bozuk iki hava yolu şirketinin Ryanair ve British Airways olduğu belirtildi.


TurizmGüncel - Dış Haberler

İngiltere'de kar amacı gütmeyen tüketiciyi koruma organizasyonu Which?'in yaptığı araştırmaya göre, pandemi döneminde iadeler konusunda sicili en bozuk iki hava yolu şirketi Ryanair ve British Airways. İki şirket aynı zamanda, uçuşları aksayan yolculara verilen müşteri hizmeti desteğinde de sınıfta kaldı.

Buna karşın Jet2, pandemi sürecinde hem iadelerin yapılmasında hem de müşteri desteğinde en üst sırada yer aldı. Katılımcıların yüzde 84'ü pandemi nedeniyle kesintiye uğrayan uçuşlardan dolayı Jet2'n un verdiği hizmetlerden memnun kaldığını belirtirken, Ryanair müşterilerden memnuniyet konusunda yüzde 55, iadeler konusunda ise yüzde 47 geçer not aldı. Müşteriler, "Bir daha asla uçmam dediğiniz hava yolu hangisi?" sorusuna yüzde 74'le Ryanair yanıtını verdi.

Memnuniyetin düşük olduğu hava yollarının ikinci sırasında ise yüzde 63 ile British Airways yer aldı. Onu takip eden hava yolu ise TUI Airways oldu.

Easyjet ise yüzde 70 müşteri memnuniyeti ve yüzde 65 iade yüzdesiyle KLM'in ardından üçüncü sırada yer aldı.Bu Haber 07.02.2022 - 11:11:07 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.