Rusya'dan Türkiye'ye charter uçuş kısıtlaması geliyor

Rusya'dan Türkiye'ye charter uçuş kısıtlaması geliyor
Rus medyası, Rusya'nın,Türkiye'ye dönük charter uçuşları kısıtlama kararı aldığını belirtiyor.

TurizmGüncel - Dış Haberler

Rusya Federasyonu'nun, Türkiye'deki epidemiyolojik durumun kötüleşmesinden dolayı Türkiye uçuşlarına bir ay süreyle kısıtlama getireceği belirtildi.

İzvestiya gazetesinin Ulaştırma Bakanlığı kaynaklarına dayandırdığı habere göre, Türkiye uçuş kısıtlaması 12 Nisan'dan itibaren başlayacak ve bir ay boyunca devam edecek. Konuyla ilgili olarak Ulaştırm Bakanlığı'nın resmi açıklaması bekleniyor. İzvestiya, uçuşların tamamen yasaklanmayacağını, kısıtlamaların büyük oranda charter uçuşlarını kapsayacağını yazdı

Olası kısıtlamaların charter uçuşların yasaklanması şeklinde olacağı belirtiliyor. Ayrıca, Türkiye'den dönenlere 14 gün karantina uygulanabileceği de ifade edilirken, İngiltere'de olduğu gibi Rusya-Türkiye arasındaki tüm uçuş trafiğinin durdurulmasının söz konusu olmadığı kaydedildi.

Ria Novosti: Karar pazartesi günü alınacak

Rus haber ajansı Ria Novosti ise, bir kaynağa dayandırdığı haberde, Türkiye'ye dönük uçuşların kısıtlanması ile ilgili herhangi bir kararın alınmadığını bildirdi. Ajansa konuşan kaynak, Türkiye ile ilgili kararın pazartesi günü verileceğini açıkladı.

Dojd TV bir resmi kaynağa dayanarak, Türkiye uçuşları için şu aşamada bir sınırlama düşünülmediğini söyledi. Yetkili, "Şimdilik olduğu gibi bırakılacak" dedi.

Forbes dergisi ise kendi kaynağına dayanarak, "Şimdilik Türkiye uçuşlarını durdurmama kararı alındığını" söyledi.Bu Haber 09.04.2021 - 21:36:20 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • Kakyerineyat - 10.04.2021 - 07:24

    Sürpriz değil,Ramazan ayındaki kısıtlamalar ile bağlantılı organize edildiğini düşünüyorum.Yaz sezonuna daha emin girebilmek amaç

  • Sarp - 09.04.2021 - 11:07

    Geçmiş olsun 1 ay sonrada temmuza atar ağustos derken turizm sezonu biter zaten son kale turizm de düştü millet iyice köşeye sıkıştı yazık

  • Onur - 09.04.2021 - 09:53

    Geçmiş olsun. Birileri yüzünden başa döndük yine. Ruslar sayesinde iş dönüyordu az da olsa, artık o da olmayacak.

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.