Rusya'da İstanbul turu talebinde büyük artış

Rusya'da İstanbul turu talebinde büyük artış

Rusya'dan İstanbul'a dönük tur talebinde büyük artış yaşandığı belirtiliyor.


Turizm Güncel - Dış Haberler

Ruslar Türkiye'ye büyük oranda deniz-kum-güneş tatili için gelse de, bu yıl İstanbul'a dönük talepte de büyük artış olduğu belirtiliyor. Ruslar İstanbul'a hem diğer ülkelere uçabilmek için hem de gezi ve eğlence için geliyor.

Rus Tur Operatörleri Birliğinin bülteninde yer alan habere göre, İstanbul'a en çok ziyaretçi gönderen ülkeler arasında Rusya'nın üçüncü sırada olduğuna dikkat çekildi.

Oteller yüzde 90-100 dolu

PAC Group, Türkiye'deki resort bölgelerinin yaz sezonunda Ruslar arasında daha popüler olmasına rağmen İstanbul talebinin de hızla arttığına dikkat çekti. Resort destinasyonlarının aksine, İstanbul'un 12 ay satılan bir destinasyon olduğunu belirten şirket, bu yıl İstanbul'daki otellerin yüzde 90-100 dolu olduğunu kaydetti.

Satışlar 10 kat arttı, her 100 rezervasyondan 15’i İstanbul

Tez Tour ve Fun&Sun da Rusya'da bu yıl İstanbul turu talebinin geçen yıla kıyasla 10 kat arttığını bildirdi. Şu anda Türkiye'ye dönük toplam satışın yüzde 15'ini İstanbul'un aldını belirten tur şirketleri, ulaşımın elverişli olması sebebiyle talebin artmaya devam ettiğini açıkladı.

Rusya'da Kazan, Mahaçkale, Mineralnye Vody, Moskova, Samara, St. Petersburg ve Ufa kalkışlı İstanbul turlarının mevcut olduğunu belirten ANEX Tour ise Yekaterinburg, Grozny, Novosibirsk ve Soçi'nin de listeye ekleneceğini duyurdu. Şirket, "City Of Dreams" (Rüyaların Şehri) turlarına yoğun ilgi olduğunun altını çizdi.

Seyahat uzmanları, Rusya'da İstanbul'un bu kadar popüler olmasında Avrupa şehirlerini Ruslara kapalı olmasının büyük etkisi bulunduğunu da altını çizdi.Bu Haber 07.07.2022 - 08:46:29 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.