Rusya’da binlerce seyahat acentesi ofislerini kapatıyor

Rusya’da binlerce seyahat acentesi ofislerini kapatıyor

Rusya’da 7 binin üzerinde seyahat acentesinin ofisini kapattığı belirtiliyor.


Rusya'da turistik seyahat talebindeki keskin düşüş, acenteleri kepenk indirmeye zorluyor.

TürkRus’un Kommersant'tan aktardığı habere göre, yılbaşından bu yana en büyük 16 şehirde 7 binin üstüne acente ofisini kapatma kararı aldı. Bu sayı toplam acente sayısının yüzde 11'ine karşılık geliyor.

En yüksek oran yüzde 18,4 ile Volgograd'da. Moskova'da fiziki ofisini kapatma kararı alan acentelerin oranı yüzde 10,5 olurken St. Petersburg'da yüzde 11,9 oldu.

Gazeteye konuşan OnlineTur.ru temsilcisi İgor Blinov bu yıl yurt dışı paket tur fiyatlarının 1,5 kat arttığını, bundan dolayı talebin ciddi oranda düştüğünü söyledi.

Emlak acenteleri Nikoliers, CORE.XP ve R4S Group yetkilileri de yeni tur acentesi açmak için ofis arayan olmadığını bildiriyor.

Sektör temsilcileri acentelerin sattıkları turlardan elde ettikleri net yüzde 4'lük komisyonla ayakta kaldıklarını, tur satışlarının durma nokta gelmesi üzerine fiziki ofis bulundurmanın anlamsızlaştığını dile getiriyor.

Habere göre, ofisi açık tutmakta ısrar eden acentelerin de önemli bir bölümü personel sayısını azaltmış durumda.Bu Haber 09.11.2022 - 08:38:07 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.