Rusya-Türkiye uçuşlarında ‘business class’a talep var ama koltuk yok

Rusya-Türkiye uçuşlarında ‘business class’a talep var ama koltuk yok

Rusya’dan Türkiye’ye yapılan uçuşlarda business class koltuk kapasitesinin yeterli olmadığı belirtiliyor.


Turizm Güncel – Dış Haberler

Rusya’da Türkiye’ye yapılan turistik uçuşlarda business class talebinin arttığı fakat koltuk sıkıntısı yaşandığı ifade ediliyor.

Rusya’da yayın yapan TourdomRu’ya konuşan ANEX Tour yetkilileri pahalı turların satış payındaki artış nedeniyle hizmete olan talebin arttığını belirtti. Aynı zamanda, Türkiye'ye yapılan rezervasyonların çoğunun tek sınıf kabin düzenine sahip olduğunu belirten ANEX Tour Halkla İlişkiler Departmanı Başkanı Alena Khitrova, "Business uçuşlarla ilgili bir teklif ekleme konusunda havayoluyla görüşüyoruz" dedi.

Sadece business sınıfa ayrılmış tek uçak olan AZUR Air'den Black Jet 27 Nisan'dan itibaren haftada 2 kez Moskova'dan Antalya'ya uçacak ve 8 Haziran'dan itibaren, sefer sıklığı haftalık bire düşürülecek. 16 Nisan'dan itibaren haftada 3 kez Bodrum'a uçmayı planlayan havayolu, 30 Mayıs'tan itibaren uçuş sıklığını 6'ya çıkaracak. Black Jet’te gidiş-dönüş uçuş maliyeti ise 235 bin ruble. 72 business class koltuk kapasitesi bulunan havayolunun tüm pazar için yeterli olmadığı belirtiliyor

Türk Hava Yollarının business class’ı ile Moskova'dan Antalya'ya uçmak isteyenlerin Haziran ayında 275-473 bin ruble ödemesi gerekirken Aeroflot ile 386-423 bin ruble, S7 ile ise 127-300 bin ruble ödemesi gerekiyor.Bu Haber 25.03.2023 - 11:38:02 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.