Ruslardan Mısır'a rekor tatil talebi: Otellerde ve uçaklarda yer kalmadı

Ruslardan Mısır'a rekor tatil talebi: Otellerde ve uçaklarda yer kalmadı
Rus turistlerin Mısır'a dönük kasım ayı tatil talebinin beklentileri aştığı bildirildi.

TurizmGüncel - Dış Haberler

Rusya'nın charter ve diğer uçuş kısıtlamalarını kaldırdığı Mısır'a dönük tatil talebinin yüksek olduğu belirtiliyor. Rusların kasım ayında Mısır'a dönük tatil talebinin beklentileri aştığı ifade edildi. Rusya'daki korona tatilinin talebi iyice tetiklediği ifade edildi.

Rus Tur Operatörleri Birliğinin (ATOR) bülteninde yer alan haberde Mısır'daki pahalı otellerde ve 9 Kasım'dan itibaren başlayacak olan charter uçuşlarda yer kalmadığı kaydedildi.

ANEX Tour, Mısır tatili satışlarının zirveye ulaştığını açıkladı. Okul tatilleri ve kasım ayındaki tatiller nedeniyle insanların uzun tatiller satın aldığını belirten ANEX Tour, Moskova ve bölgelerde sokağa çıkma yasağı ilan edilmesinin talebi daha da artırdığını belirtti.

Pegas Touristik, "Ruslar Kızıldeniz'i ve Mısır'ı özlediler. Kasım ayı uçuşlarında doluluklar şimdiden yüzde 75'i aştı." derken, Coral Travel da kasım ayında uçuş programındaki her uçaktan ancak 2-3 boş koltuk kaldığını söyledi.

TUI Rusya ise benzer bir trendin kendi satışlarında da gözlemlendiğini bildirdi. TUI Rusya, orta ve üst segment ürün satışında şu anda Mısır'ın bir numara olduğuna dikkat çekti.Bu Haber 25.10.2021 - 08:50:31 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • Murat Atsever - 25.10.2021 - 05:54

    ilave uçak koysa ne fayda... yatak/tesis kapasitesi az - iyi olan tesisler/zincir gruplar iki elin parmak sayısını geçmez...

  • Anonim - 25.10.2021 - 10:01

    Satışı uçuran 4 firmanın 3’ü türk menşeili. Türkiyeden biraz daha hibe alıp 1 er uçak daha koysunlar daha dazla satış yapabilirler.

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.