Ruslar kasım tatili için bütçe azalttı

Ruslar kasım tatili için bütçe azalttı

Rusların kasım ayı tatillerinde daha az para harcamaya yöneldiği belirtiliyor.


Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR), Rusların bu cuma başlayacak kasım tatilleri ve aynı zamana denk gelen okul tatilleri için tur satın alımlarında daha az para harcamaya başladığını belirtti.

ATOR tarafından yapılan açıklamada, son aylarda ortaya çıkan tasarruf eğiliminin kısa kasım tatillerine de yansıdığı kaydedilirken, belirtilen seyahatlerin bağımsız turistler arasında en çok talep gören ve organize turistlerin büyük bölümünün ilgi gösterdiği turları oluşturduğunun altı çizildi.

GazetemRu’da yer alan habere göre birlik, bu dönemde özellikle uçak biletsiz iki veya üç gün için 9 bin rublelik turlarla birlikte uçak bileti içeren ve yaklaşık 40 bin ruble olan paket turların talep gördüğünü aktardı.

Kısa kasım tatilleri için en popüler destinasyonlar Krasnoda Bölgesi, St. Petersburg, Moskova Bölgesi ve başkent Moskova olurken, aynı zamanda Kazan, Mineralnıye Vodi ve Dağıstan’a yönelik seyahatlerin de talep gördüğü ifade edildi.

Kasım ayı tatillerinde Mısır ve Türkiye, yurtdışı tatilleri için neredeyse eşit derecede talebe sahip olurken, bu iki ülkeyi izleyen Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Tayland ve Maldivler’e de ilginin yüksek olduğuna dikkat çeken ATOR, aynı zamanda turistlerin yüzde 83’ünün çocuklarıyla aile tatili planladığını ekledi.

ATOR, yakın zamanda tur operatörlerinin verilerine göre kasım ayında Rus turistler için en uygun deniz tatili fırsatını Türkiye’nin sunduğunu bildirmişti.Bu Haber 04.11.2022 - 10:54:30 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.