Rus uçaklarına yaptırım iddialarına Rusya’dan yanıt

Rus uçaklarına yaptırım iddialarına Rusya’dan yanıt

Rusya Ulaştırma Bakanlığı, Türkiye’de Rus uçaklarına yer ve yakıt ikmali hizmetleri sağlanmadığına dair iddialara yanıt verdi.


Rusya Ulaştırma Bakanlığı, Rus yolcu uçaklarına Türkiye’de yer hizmeti ve yakıt ikmali hizmeti verilmediğine dair iddiaların gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

Bakanlığın basın servisi tarafından yapılan açıklamada, Rus havayolu şirketlerinin her zamanki gibi Türkiye’ye uçuşlarını gerçekleştirdiğine dikkat çekilirken, “Yakıt ikmali de dahil olmak üzere yer hizmetlerinde herhangi bir sorun yaşanmamaktadır” ifadelerine yer verildi.

GazetemRu’nun aktardığına göre açıklamada, Rusya Ulaştırma Bakanlığının Türk tarafıyla Rus uçaklarına yakıt temini ile ilgili belirli konularda istişarelerde bulunduğu, Rus havayolu şirketleri için Türkiye’deki havalimanlarında sunulan yer hizmetlerinde herhangi bir sorun olmadığı vurgulandı.

Bir gün önce AirportHaber, Türk makamlarının Rusya ve Belarus havayolu şirketlerinin ABD menşeli yolcu uçaklarına yakıt ikmali ve bakımını yasakladığını iddia etmişti.

Kommersant gazetesi de kaynaklara atıfta bulunduğu haberinde, İstanbul’da birkaç Rus yolcu uçağına yakıt ikmali yapılmadığını yazmıştı.Bu Haber 17.03.2023 - 14:25:13 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.