Rus tur operatörü Intourist'e yeni müdür

Rus tur operatörü Intourist'e yeni müdür

Rusya'nın en köklü tur operatörü Intourist'in inbound müdürü değişti. Topolkaraev'in 16 yıldır oturduğu koltuğa Alexander Musikhin geçti.


Turizm Güncel - Dış Haberler

Türkiye'ye önemli sayıda turist getiren Rus tur operatörü Intourist'in üst yönetiminde değişiklik yapıldı.

16 yıldır şirketin inbound müdürü olarak görev yapan Viktor Topolkaraev'in yerine Alexander Musikhin getirildi.

Topolkaraev'in şirketten ayrılmayacağı; strateji ve otel geliştirmeye, IT teknolojilerine ve yeni projelere odaklanacağı açıklandı.

Intourist'ın genel müdürü olarak göreve başlayan Alexander Musikhin'in şirket için doğru bir karar olduğunu kaydeden Topolkaraev, Musikhin'in 15 yıldır şirkette üst düzey görevlerde bulunduğunu hatırlattı.

Görev değişiminin Intourist'in planlarını ve stratejisinin değiştirmeyeceği belirtildi. Yapılan açıklamada, Intouris'in 2023 yılında geleneksel turizm alanlarında faaliyet göstermeye incoming hizmeti sunmaya, Rusya bölgelerine dönük gezi programları geliştirmeye, Krasnodar-Kırım-Kafkas Maden Suları-Kaliningrad-Moskova-St. Petersburg bölgelerindeki hacmini artırmaya devam edecek.

1973 yılında Yekaterinburg'da dünyaya gelen Alexander Musikhin kariyerine 1997 yılında bir İspanyol tur operatörünün ülke temsilcisi olarak başladı. 2004 yılında, 2008'de Intourist'in bir parçası olan Riviera'da çalışmaya başlayan Musikhin, 2008 yılında şirketin St Petersburg şubesinin başına geçti.

Bölükbaşı: Lider pozisyonumuzu sürdürmeyi hedefliyoruz

Intourist grup şirketler koordinatörü İsmail Bölükbaşı, görev değişikliğin sürpriz olmadığını, uzun zaman önce planlandığını belirtti. Bölükbaşı “Bu kan değişikliğiyle inbound alanında büyüme hedeflerine daha emin adımlara ilerleyeceğiz. Dünya çapında yaşanan gelişmeler nedeniyle Avrupa pazarı çok gerilese de, özellikle Çin’in covid ile ilgili kısıtlamaları kaldırmasıyla birlikte 2023 yılında ciddi bir Çinli turist talebi bekliyoruz. Covid öncesi inbound alanında yaklaşık pazar payımız yüzde 40’tı. Bu yıl da lider pozisyonumuzu sürdürmeyi planlıyoruz.” dedi.

"Intourist üç alanda faaliyet gösteriyor"

Intourist'in outbound, inbound ve iç turizm olmak üzere üç alanda faaliyet yürüten tek operatör olduğunu belirten Bölükbaşı, 2023 yılında bu alanlarda faaliyet göstermeye devam etmekle birlikte iç turizmde Kaliningrad’dan Kamçatka’ya çok daha geniş bir ürün yelpazesi sunacaklarını, özellikle Moskova-St. Petersburg bölgelerinde günübirlik, hafta sonu turlarıyla iş hacmini artıracaklarını söyledi.Bu Haber 14.01.2023 - 10:23:07 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.