Rus tur operatörleri ile THY arasında blok koltuk anlaşması

Rus tur operatörleri ile THY arasında blok koltuk anlaşması

Rusya'nın önde gelen tur operatörlerinin Türk Hava Yollarından blok koltuk almaya başladığı bildirildi.


TurizmGüncel - Dış Haberler

Rusya'nın Ukrayna'ya düzenlediği askeri operasyon nedeniyle AB ve ABD tarafından bu ülkeye getirilen yaptırımlar, sivil havacılık sektörünü, özellikle yurt dışı uçuşları anlamında, kıpırdayamaz hale getirdi. Tur operatörleri ise sıkışmışlıktan kurtulabilmek için önlerine çıkan her fırsatı değerlendirmeye çalışıyor.

Pegas 29 Nisan - 31 Ekim arasında uçacak

Gelen son bilgilere göre, Coral Travel ve Pegas Touristik Türk Hava Yollarından blok koltuk satın aldı. Pegas THY uçuşlu turları 23 Mart itibariyle acentelerin satışına açtı. Moskova/Vnukova - Antalya turları 29 Nisan - 31 Ekim tarihlerini kapsıyor.

Coral Moskova - Antalya uçuşlarına 30 Nisan'da başlayacak

Benzer şekilde Coral da acentelere gönderdiği mesajda, misafirlerin 10-16 Nisan ve 2-9 Mayıs tarihleri arasında Pazartesi, Çarşamba, Cuma ve Pazar günleri Türk Hava Yolları ile St Petersburg'dan Antalya'ya uçabileceğini belirtti. Tur operatörü, THY'den aldığı blok koltuklarla 30 Nisan'dan itibaren operasyonlara başlayacak.

Tur şirketlerine 400'er bin koltuk

Yaptırımlar nedeniyle kendi uçaklarını uçuramaz hale gelen Rus tur operatörlerinin Türk Hava Yollarından blok koltukları eşit olarak (400'er bin) paylaşmayı planladığını belirten Rus turizm haber portalı TourDom, ANEX Tour'un da THY ile görüşmelere devam ettiğini ve onun da yakında turları satışa açacağını ileri sürdü.

Fiyatlar yüksek

Ancak uçuş alternatifinin az olması, fiyatların tavan yapmasına neden olmuş durumda. Öyle ki, Mayıs bayramı için 2 kişi 3 yıldızlı otelde bir haftalık tatilin başlangıç fiyatı 125 bin rubleden (1368 dolar) başlıyor. 5 yıldızlı her şey dahil otel seçeneği 140 bin rubleden (1600 dolar) başlarken, Belek'teki lüks oteller söz konusu olduğunda fiyat 300 bin rubleye (3 bin 400 dolar) kadar çıkıyor.Bu Haber 30.03.2022 - 09:04:36 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
  • hayırlı olsun

    otelci 01.04.2022 - 02:50

    bu getirilecek misafirler hangi oteli tatmin edecek şimdiden aksiyon isteyen acentalar kendi otellerini mi dolduracak ?????? haydi hayırlısı ve hayırlı olsun. turizm duayenlerine .

  • Fiyat

    Murat Gencer 31.03.2022 - 07:43

    2 kişi için o para yüksek değil bedava.

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.