Rus tur operatörleri Facebook ve Instagram’ın alternatifini buldu

Rus tur operatörleri Facebook ve Instagram’ın alternatifini buldu

Facebook ve Instagram’ı bünyesinde barındıran barındıran Meta, “Rusya’ya dönük şiddet ve hakareti” filtrelemeyi kaldırdı, Rusya’dan bu iki platforma yasak geldi. Tur operatörleri ise Telegram kanallarına ağırlık vermeye başladı.


TurizmGüncel – Dış Haberler

Rusya’nın Ukrayna’ya başlattığı operasyon sonrası bu ülkeye dönük peş peşe yaptırımlar açıklanmış, Facebook ve Instagram gibi popüler sosyal medya platformlarını da bünyesinde batındıran Meta da tartışma yaratan bir karar almıştı. Karara göre Meta, Ruslara dönük nefret söylemini söz konusu platformlarda serbest bırakmıştı.

Sosyal medya devinin aldığı karara Rusya’dan yanıt gecikmedi. Aşırılık yanlısı olduğu gerekçesiyle başsavcılık tarafından kapatılmaları talebiyle açılan dava sonuçlandı. Moskova’daki Tverskoy Mahkemesi, Facebook ve Instagram’ın aşırılık yanlısı olduğuna karar vererek bu iki platformu Rusya’da yasakladı. Yasağın ardından Rus tur operatörleri de, bir diğer sosyal medya kanalı olan Telegram’a yöneldi.

Rus tur operatörleri Birliği, ülkenin önde gelen tur operatörlerinin Telegram kanallarının bağlantılarını paylaştı. İşte o kanallar:

Pegas Touristik

ANEX Tour

Coral Travel

Fun&Sun

Intourist

Tez Tour

PAC GroupBu Haber 22.03.2022 - 09:24:56 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.