Antalya’daki otel baskını iddiasıyla ilgili yeni bilgiler

Antalya’daki otel baskını iddiasıyla ilgili yeni bilgiler
Antalya-Olympos’ta bulunan otele yapıldığı iddia edilen baskınla ilgili konuşan tesisin asıl kiracısı A.K.isimli kadın, tüm iddiaları yalanladı. Haberlerin uydurma olduğunu belirten A.K., yaşananları TurizmGüncel’e anlattı.

TurizmGüncel

‘’Antalya-Olympos’ta bulunan Route 66 otele, tesisin Rus sahibinin 15 adamıyla baskın yaptığı’’ iddialarıyla ilgili TurizmGüncel’e ulaşan A.K., haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi.

‘’Otelin sahibi ben değilim, tesisi kiraladım’’

Otelin sahibinin kendisi değil bir Türk vatandaşı olduğunu kaydeden A.K., ‘’Biz o tesisi 2 yıl önce kiralamıştık. Pandemiden dolayı rezervasyonlar iptal edilince Orhan Kaplan ize arkadaşça yaklaştı ve oteli kiralamak istediğini söyledi. Biz de sözleşme yaparak oteli 5 aylığına söz konusu kişiye kiraladık. Ancak paramızı alamadık. Bunun üzerine biz de avukatımız aracılığıyla tahliye davası açtık.’’ dedi.

‘’Baskına değil konuşmaya gittik’’

Sözleşmenin 20 Ekim’de sonlandığını ve kendilerinin sözleşme bitimine 5 gün ve bir kala olmak üzere, iki kere tesise gittiklerini kaydeden A.K., ‘’Daha önceki görüşmelerimizde ‘bir daha otele gelmeyin. Gelirseniz olacaklardan ben sorumlu olmam, siz benim kim olduğumu biliyor musunuz’ sözleriyle beni tehdit etti. Daha önce beni tehdit ettiği için birkaç arkadaşım da benimle otele geldi. Gidiş amacımız, otelin boşaltılmasını istemekti. Çünkü sözleşme bitmişti ve bizim Rusya’dan gelecek misafirlerimiz vardı.’’ ifadelerini kullandı.

‘’Bıçakla bana saldırmak istedi’’

Konuşma sırasında Orhan Kaplan’ın bıçakla kendisine saldırdığını söyleyen A.K, bunun üzerine arkadaşlarından birinin Kaplan’ın elinden bıçağı aldığını ve etkisiz hale getirmek için ellerini bağladığını kaydetti. Kaplan’ın elinden düşen bıçağı bu sefer bir başka çalışanın aldığını ve saldırdığını ileri süren A.K., ‘’Diğer arkadaşım da onu etkisiz hale getirdi. Otele 15 kişi gitmedik. İki arkadaşım bize bıçakla saldıranların el ve ayaklarını bağlayarak jandarmayı çağırdı. Jandarmayı olay yerine biz çağırdık ve Jandarma gelene kadar da hiçbir yere ayrılmadık. Kesinlikle darp söz konusu değil. Zaten hastane raporlarında da darp izine rastlanmadı. Öte taraftan, otelde müşteri olduğu açıklaması da doğru değil. Teisiste hiç misafir yoktu. Sadece işletmeci ve çalışanları oradaydı.’’ dedi.

‘’150-200 bin TL borcu var’’

A.K., devamında olaya ilişkin şunları söyledi:

‘’Orhan Kaplan 150-200 bin TL borcunu ödemedi. Elektrik aboneliğini üzerine almadığı için bize icra geldi. 10 bin TL elektrik faturasını biz ödedik. Su faturasını ödemediği için su saati sökülmüş. Otelin 10 bin TL su borcu var. Tesisin suyu kesildiği için kaçak su kullanılmış. Buna ilişkin de tutanaklar mevcut. Otele gittiğimizde kasadaki 1.200 TL parayı aldığımı iddiası kesinlikle doğru değil. Kasanın yerini bile bilmiyoruz. Kaldı ki, kirayı alamadığımız insanın kasasından nasıl para alalım. Daha önce yaptığımız konuşmada, bize 19’unda oteli boşaltacağını söyledi, ancak sözleşme bitiminde tesisi boşaltmadı.

‘’Tehdit ediliyoruz ve korku içindeyiz’’

Şu anda otele gidemiyoruz. Mülk sahibi aradı ve otelden sesler geldiğini söyledi. Oteli yağmalamış. Çünkü bizi tehdit ediyor. Jandarmaya gittiğimiz gün, Adrasan Karakolu’nda da bizi tehdit etti. Galiz küfürler savurdu. Bize, sürekli ‘benim kim olduğumu biliyor musunuz, sizi buradan defederim şeklinde’ tehditler savuruyor. Şu anda hiçbir yere çıkamıyoruz. Tehdit ediliyoruz ve korku içindeyiz.’’

''Şu anda oteli yağmalıyorlar''

Ne mafya olduklarını ne de otele baskına gittiklerini belirten A.K., Antalya’da bundan başka bir oteli daha işlettiklerini, Türkiye’de çalıştıklarını ve Türkiye’de vergi ödediklerini söyledi. A.K., ‘’Şu anda oteli yağmalıyorlar. Çünkü oradaki demirbaşların tamamı benim üzerime kayıtlı. Sabah jandarmayı aradım. Bu asılsız haberle ilgili bilgileri olmadığını söylediler. Konuyla ilgili savcılığa da başvuracağız. Şu ana kadar 1 kuruş dahi alamadık ve bu kişi otelde işgalci konumunda.’’ diye konuştu.Bu Haber 23.10.2020 - 15:00:30 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • Orhan kaplan - 26.10.2020 - 07:54

    Öncelikle tabi böle bir ifade vermeleri normal Ama yalan atarken bir düşünselermiş Olay günü otele gelmeden kendi sayfalarında olay yapmaya gidiyoruz kötü çocukları adam edicez aynı 90x lardaki gibi video çekenlerde onlar ve madem tahliye davası var da neden ben bilmiyorum ve o davada ben yokum bide sezon boyunca para vermemişim demiş madem diyelimki öle neden beni sezon sonuna kadar beklediler dava etmediler bide pıçak çekmişiz 3 kişiyle mi ? Hadi biz yalan söylüyoruz misafirin ifadesi var oda mı yalan allahtan video vardı misafir vardı da gördü

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.