Rixos etkisi: Accor her şey dahil otel sayısını 200’e çıkaracak

Rixos etkisi: Accor her şey dahil otel sayısını 200’e çıkaracak
Fransa merkezli küresel otel zinciri Accor, her şey dahil otelcilikte büyüme kararı aldı. Şirketin böyle bir karar almasının arkasında ise Rixos’un başarısının olduğu ifade edildi. Rixos Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Fettah Tamince, “Bu modeli dünyanın pek çok lokasyonuna taşımak istiyoruz dedi.”

2017 yılında Rixos Hotels’in yüzde 70’ini satın alan Acoor Grubu, her şey dahil otelcilikte büyümeyi planlıyor. Şirketin Fairmont, Rixos, Sofitel, Swissotel, Pullman, Mövenpick markalarıyla faaliyet gösteren her şey dahil otel sayısının 2022 yılında 100’e, önümüzdeki 5 yıl içinde 200’e çıkarmayı hedeflediği belirtiliyor.

“İşletmeye yüksek faaliyet karı getiriyor”

Sabah gazetesinden Betül Alakent’e konuşan Accor Lifestyle ve Eğlence CEO'su Gaurav Bhushan, her şey dahilde güçlü bir pozisyonda bulunan Rixos Hotelsten güç alarak bu sisteme ağırlık verdiklerini kaydetti. Her şey dahil konseptinde çalışan otellerin diğer otellerin çok üzerinde başarı gösterdiğini anlatan Bhushan, "Bu modele misafirlerimiz yoğun ilgi gösteriyor. İşletme açısından da otellerde isabetli hesaplama, düşük dağıtım maliyetleri ile kaynakların daha iyi planlanmasını sağlıyor" dedi. Bu iş modelinin geleneksel modele kıyasla oda ücretlerinde büyük tasarruf sağladığını anlatan Bhushan, işletmeye yüksek faaliyet kârları getirdiği ve yüksek doluluk oranları sunduğunu kaydetti.

Lüks markalarda uygulanacak

"Bu modelde çalışan oteller genellikle yılda yüzde 80-85 doluluk oranına ulaşıyor ve bu da iş sürekliliği ve değişken masraflarda daha az dalgalanma sağlıyor" diyen Bhushan, şöyle devam etti: "Bu modeli lükse ve premium markalarımızda uygulamaya alacağız. Çok spesifik pazarlarda çalışacağız. Ortadoğu, Kuzey Afrika, güney Avrupa, Orta Amerika, Meksika, Karayipler ve aynı zamanda Vietnam ve Çin gibi pazarlarda her şey dahil sistemle daha başarılı olacağımızı düşünüyoruz. Bu pazarlara odaklanacağız."

5 yılda 200 her şey dahil otele ulaşılması hedefleniyor

Rixos ile ortaklığından kaynaklı 24 tane otelin her şey dahil sistemde çalıştığını hatırlatan Bhushan, "İlk etapta işleyen ve projesi devam eden 26 otelimizi de bu konsepte geçirip, 50 otele ulaşacağız. Bir kısım yeni projelerimizi her şey dahil olarak başlatacağız. Bazılarını da bu sisteme çevireceğiz. 2022'de ilave 50 otelle sayıyı 100'e çıkarmayı hedefliyoruz. Önümüzdeki 5 yılda bu rakamları iki katına çıkarmayı planlıyoruz" diye konuştu.

Fettah Tamince: Bu modeli dünyanın birçok lokasyonuna yaymak istiyoruz

Her şey dahile geçiş sürecinin Rixos Yönetim Kurulu Başkanı Fettah Tamince ile yönetileceğini anlatan Bhushan, Rixos'un bu modeli çok başarılı yönettiğine dikkat çekti. Yeni konsepte geçiş için çalışmalara başladıklarını anlatan Tamince de, "Bu segmentte büyüme çalışmaları lüks grupta Fairmont, Rixos and Sofitel ve premium grupta Pullman, Swissotel, Mövenpick olmak üzere toplamda 6 marka ile yürütülecek. Rekabet avantajımızın olduğu ve tanınırlık sağlayacağımız alanlar olmaları nedeniyle, lüks ve premium ürünlere yoğunlaşıyoruz" dedi. Bu modeli dünyanın birçok lokasyonuna yaymayı hedeflediklerini anlatan Tamince, hangi ülkede hangi marka daha güçlüyse o marka ile ilerleyeceklerini ifade etti. Tamince, "Vietnam'da Rixos'u anlatmamız zaman alabilir. Ama orada 50 yıldır Sofitel var. Sofitel bayrağı altında yeni sistemi uygulamak bizim işimizi daha da kolaylaştırıyor. Dünya genelinde 6 farklı markamızda da bu modele geçtiğimiz otellerimiz olacak" diye konuştu.Bu Haber 13.12.2021 - 08:56:38 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.