Resort Turizm Kongresi'nin katılımcıları belli oldu

Resort Turizm Kongresi'nin katılımcıları belli oldu

Türk turizmi yeniden yükselen talep ivmesine kavuştu ve yanında süregelen soru ve sorunlar tekrar çözüm masasında yerini aldı. 2019- 2020 yılı ve sonrasına yönelik, Türk turizminin yeri ve geleceği Dünya turizminin önemli aktörleri tarafından değerlendirilecek.


Turizmin mevcut durumu ile kısa, orta ve uzun vadeli olası gelişmelerin sektöre yansımaları 9. Uluslararası Resort Turizm Kongresi’nde ele alınacak.

Kongrenin ana teması her yıl olduğu gibi “Geleceğin Turizmi, Turizmin Geleceği” olacak.

AKTOB Bşk. Dr. Erkan Yağcı, Antalya Büyükşehir Belediye Bşk. Muhittim Böxek, Antalya Valisi Münir Karaloğlu ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy Açılış konuşmalarını yapacak.

Bu yıl kongrede Der Touristik Sören Hartmann baş konuşmacı olacak. Dünya turizm pazarının etkin isimleri de konuşmacı olarak yer alacak.

Ekonomik Gelişmeler Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş, havacılık sektöründeki gelişmeler THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı,

Türkiye’de turizmin durumu ve Akdeniz Bölgesi’ndeki rekabet TÜROFED Başkanı Osman Ayık,

Turist Davranış Eğilimleri “Türkiye & Antalya” Mastercard Yükselen Avrupa Pazarları Bölgesel Direktörü Akın Akbıyık tarafından ele alınacak.

Ayrıca; Almanya, İskandinavya pazarı, turizm ve medya ilişkisi, konaklama sektöründeki gelişmeler panellerle ele alınacak.

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) organizasyonu ile gerçekleştirilecek kongreye, yurtiçinden ve yurtdışından seyahat endüstrisinde yer alan turizmin bütün kesimleri ile finansman, danışmanlık, yatırım, işletme, yönetim, tedarikçi firmaların üst düzey , karar verici temsilcileri katılacak. Geçtiğimiz yıl 1300 kişinin katılım sağladığı kongreye bu yıl 1500 civarı katılım bekleniyor.

Kongre, bu yıl Antalya Belek’te hizmete giren NEST Kongre ve Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

#resortkongresi twitter hesabı ve www.aktob.org.tr hesabından canlı yayın yapılarak kongreye interaktif katılım sağlanabilecek.Bu Haber 18.11.2019 - 15:32:10 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.