4 hava yolundaki 463 uçağı yere indirdi

4 hava yolundaki 463 uçağı yere indirdi

Avrupa'nın en büyük bütçeli hava yolu şirketi Ryanair, haziran ayına kadar uçuşlarını durdurdu.


TurizmGüncel - Dış Haberler

Filosunda 320 tane uçak bulunan bütçeli hava yolu şirketi Ryanair, 24 Mart'tan itibaren uçuşlarının tamamına yakınını durdurduğunu açıkladı. Şirket, sosyal mesafeyi sağlamak amacıyla da, ofis personelini yarı yarıya azalttı.

COVID-19 salgınının ne zaman sonlanacağını şu anda kimsenin bilmediğini belirten Ryanair CEO'su Michael O'Leary, ''Çin deneyimi, salgının yayılması ve azalması için 3 aylık bir süreye ihtiyaç olduğunu gösteriyor. Bu nedenle nisan ve mayıs aylarında uçuşların yapılmasını beklemiyoruz. Ancak bu durum hükümetten gelecek talimatlara bağlı'' açıklamasını yaptı.

''Yakın gelecek belirsiz olsa da, tüm salgınlar gibi bu salgının geçeceğini hatırlatmak isterim'' diyen Michael O'Leary; gruba bağlı Ryanair, Lauda, Buzz ve Malta Air'in uçuşlarının tamamına yakınının durdurulduğunu kaydetti.

Ryanair'in filosunda 320 uçak bulunurken, ona bağlı diğer hava yolu şirketleri Lauda'nın 25, Buzz Airlines'ın 18 ve Malta Air'in 100 uçağı bulunuyor.Bu Haber 24.03.2020 - 17:21:59 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.