''Türkiye'nin olmadığı bir rota zayıf kalıyor''

''Türkiye'nin olmadığı bir rota zayıf kalıyor''
Celestyal Cruises Türkiye Direktörü Özgü Alnıtemiz içinde Türkiye'nin olmadığı kruvaziyer rotalarının zayıf kaldığını söyledi.

Celestyal Cruises Türkiye Direktörü Özgü Alnıtemiz, Türkiye kruvaziyer pazarı ile ilgili Sözcü'ye açıklamalarda bulundu.

''Kruvaziyer turizmi 2020'de eski haline döner''

Türkiye'de kruvaziyer sektörünün 2020 yılında eski haline kavuşacağını belirten Özgü Alnıtemiz, ancak sektörün gelişmesi için önce limanların tamamlanması ve gemilerin Türkiye'yi yeniden rotasına alması gerektiğini belirtti.

''Kruvaziyer firmaları da bunu istiyor''

İstanbul'a gelen gemi sayısı arttıkça Türk halkının kruvaziyer turizmine ulaşmasının kolaylaşacağını kaydeden Alnıtemiz, ''2020’den itibaren sektörümüzün eski günlerine kavuşacağına inanıyoruz. Şu an sektörümüzün en önemli sorunu gemi şirketlerini Türkiye limanlarını tekrar rotalarına almaya ikna etmek. Aslında bakarsanız kruvaziyer firmaları da bunu istiyor. Çünkü Türkiye’nin olmadığı bir rota zayıf bir rota oluyor. Türkiye’nin de dahil olduğu bir rotanın yıldızı ise Türkiye limanları oluyor.'' dedi.Bu Haber 22.05.2019 - 09:21:07 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.