Otelleri dolandıran şebekeye operasyon

Otelleri dolandıran şebekeye operasyon

Emniyet güçlerinin düzenlediği ‘Alakart’ isimli operasyonla, otelleri ve restoranları dolandırdığı iddia edilen şebeke üyeleri gözaltına alındı.


Diyarbakır Emniyeti Dolandırıcılık Büro Ekiplerinin Diyarbakır merkezli operasyonunda, otelleri ve restoranları dolandırdığı belirtilen bir şebekenin üyeleri gözaltına alındı.

Sözde turizm şirketleri adına otellerle ve restoranlarla iletişime geçen zanlıların, büyük gruplar için rezervasyon yaptığı, ancak bunun karşılığında gıda tedariğini kendilerinin belirlediği firmalarda yapmalarını istediği belirtildi. Şahısların, otellerden ve restoranlardan parasını peşin aldıkları malları teslim etmedikleri ileri sürüldü.

Dolandırıcıları yakalamak için 3 ay boyunca teknik takip yapan Dolandırıcılık Büro Ekiplerinin, şebekenin lideri olduğu belirtilen ve 80 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan kişi ile 13 şüpheliyi gözaltına aldı. Örgüt liderleri N.S., M.Ç. ve O.A.'nın da aralarında olduğu şüphelilerin Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edildiği öğrenildi.Bu Haber 22.09.2022 - 10:55:19 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.