Otellerdeki açık büfeler ve SPA’lar kapanacak mı?

Otellerdeki açık büfeler ve SPA’lar kapanacak mı?

1 Haziran’dan itibaren turist trafiğine açılacağı belirtilen Türkiye’de, otellerde bulunan açık büfelerin SPA’ların kapatılacağı ileri sürüldü.

‘’Açık büfeler ve SPA’lar kapatılacak’’

Türkiye gazetesinde yer alan haberde, Türkiye’nin 17 Mayıs’tan itibaren normalleşmeye başlayacağı ve turizmin öncelikli olacağı belirtildi. Haberde, ‘’Bu sezon 'Güvenli Turizm Sertifikası' almayan tesisler hizmet veremeyecek. Bütün oteller, virüs tedbirleri çerçevesinde açılacak. Kapasitelerin düşürülmesi, otelde PCR testi, açık büfeden menülü uygulamaya geçilmesi, SPA'ların kapatılması gibi tedbirler alınacak. Havaalanları ve transfer hizmetlerinde de tedbirler gevşetilmeyecek.’’ denildi.

‘’Ersoy temas halinde’’

Vakalardaki artış nedeniyle Almanya ve İngiltere’nin Türkiye’ye seyahat uyarısı yaptığı, Rusya’nın ise uçuşları sınırlandırdığı hatırlatılan haberde, ‘’ Vakaların düşmesiyle bu ülkelerden rezervasyonların artması bekleniyor. Hem Türkiye'de hem bu ülkelerde aşılanmanın hızlanması da turizmin önündeki engelleri kaldıracak. Bu konuda Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy; Rusya, Almanya ve İngiltere'deki mevkidaşlarıyla temas halinde.’’ ifadeleri kullanıldı.Bu Haber 07.05.2021 - 15:38:46 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • kaan yormaz - 07.05.2021 - 07:48

    Bu haberin kaynagi nedir? türkiye gazetesimi?

  • Murat dal - 07.05.2021 - 07:35

    Spalarda binlerce insan ekmek yıyor millet aç böyle bi durumda insanların yuvaları dagılır işletmeciler batar bu mebalin altında kalırlar

  • Sabri sağlam - 07.05.2021 - 04:02

    Millet işi gücü bırakmış , bir tarafından senoryo uyduruyor , belki dış hamamlar otel harici oda belki kapanır. Artı spa sektörünün 10 binlerce çalışanı var ve bunların 100 binlerce ailesi var. Sadece otel çalışanı aşılanmıyor otel içindeki esnaaflarda aşılanıyor .ülkeye direk döviz akışı sağlayan bir sektör spa artı sağlık turizmi için çok önemli , kosacası kimse bir tarafından element uydurmasın işine baksın.

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.