Otelcilere KDV sürprizi!

Otelcilere KDV sürprizi!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, bir dizi alanda KDV indirimine gidildiğini açıkladı. KDV indirimi yapılan sektörler arasında konaklama ve yolcu taşımacılığı da var.


Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, iş yeri kira stopajını %20’den yüzde 10’a, yolcu taşımacılığı, düğün, nikah organizasyonu, konut bakım onarımı, tamir, kuru temizleme, terzilik gibi esnaf hizmetlerinde KDV’yi 2020 yılının sonuna kadar yüzde 18’den yüzde 8’e indirdiklerini açıkladı. 

Konaklama sektöründe KDV yüzde 1’e indirildi

KDV oranı yüzde 8 olan konaklama ve yeme-içme hizmetlerinde ile sinema, tiyatro, müze giriş ücreti gibi kültürel faaliyetlerde ise yüzde 1’e indirildi..Bu Haber 30.07.2020 - 23:15:54 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • Hakkı demir - 01.08.2020 - 08:46

    Eh bu kdv indirimi çalışanların maaşlarına zam olarak yansır herhalde. Birçok çalışan geçen senenin maaşlarını alıyor. Özellikle Marmaris bölgesinde çalışan kalifiye personeller neredeyse asgari ücret alıyor. Otel sahipleri ise milyonlar kazanmaya devam ediyor.

  • Bülent Mican - 31.07.2020 - 04:23

    KDV nin konaklamada indirilmesi iyi bir uygulama ancak sektöre yardımcı olmaz. Özellikle alkollü ürünler başta olmak üzere tüm vergilerin (ÖTV) bir süreliğine alınmaması lazım. Otelcinin zaten bir sürü KDV alacağı var.

  • Rahmi torunoğlu - 31.07.2020 - 10:52

    Erken rezarvasyon yaptığım otelde kdv indirimini geri alabilecekmiyiz ?

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.