Otel karantinasına ilişkin THY'den duyuru

Otel karantinasına ilişkin THY'den duyuru

Türkiye'ye gelen ve son 14 gün içinde Bangladeş, Brezilya, Güney Afrika, Hindistan, Nepal ve Sri Lanka'da bulunmuş yolcular belirlenen otellerde 14 gün karantina altına alınacak. THY konuyla ilgili olarak yolcularını bilgilendirdi.


Türk Hava Yolları (THY), "yurt dışından Türkiye'ye gelen ve son 14 gün içinde Bangladeş, Brezilya, Güney Afrika, Hindistan, Nepal ve Sri Lanka'da bulunduğu anlaşılan yolcular, koronavirüs önlemleri kapsamında, belirlenen otellerde 14 gün karantina altına alınacak" açıklamasında bulundu.

Türk Hava Yolları (THY) şu açıklamalarda bulundu:

''Bangladeş, Brezilya, Güney Afrika, Hindistan, Nepal ve Sri Lanka'dan gelen yolcuların Türkiye'ye giriş yapmaları konuya dair yeni bir karar alınana kadar yasaklanmıştır. Fakat bu kişilerin Türkiye üzerinden transit seyahat gerçekleştirmelerinde bir engel yoktur, bu ülkelerden uçuşlarımız devam etmektedir.

Başka bir ülkeden geldiği halde son 14 günde Bangladeş, Brezilya, Güney Afrika, Hindistan, Nepal ve Sri Lanka'da bulunduğu anlaşılan 6 yaş ve üstü kişilerden Türkiye'ye varış saatinden en fazla 72 saat önce yapılmış negatif sonuçlu PCR test raporu ibrazı talep edilecek ve bu kişiler valiliklerce belirlenecek yerlerde 14 gün süreyle karantinaya alınacaktır.''

Havalimanı transfer ve otel masraflarını yolcular kendileri karşılayacak. Otellerin fiyatı kişi başı günlük 1600 TL olarak belirlendi.

Yayına hazırlayan: Erdoğan Karataş
Bu Haber 12.08.2021 - 09:29:31 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
  • Bayram akay 12.08.2021 - 04:47

    Otellerin kişi başı günlük fiyatı 1600 TL çok yüksek.

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.