Orta Doğu pazarına giriyor, 5 yılda 25 otel açacak

Orta Doğu pazarına giriyor, 5 yılda 25 otel açacak
Dünyanın en büyük otel zincirlerinden Choice Hotels International, Equinox Ventures Ltd. ile imzaladığı anlaşma ile 2021’e kadar Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan’da Clarion, Comfort ve Quality markalarıyla 25 otel açacak.


Dubai merkezli otel geliştirme ve yatırım danışmanlığı şirketi Equinox Group Ltd. ve Orta Doğu’nun en önemli turizm şirketlerinden Al Tayyar Travel Group’un ortak girişimiyle kurulan Equinox Ventures Ltd. ile Choice Hotels arasında imzalanan anlaşmaya göre, Choice Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan’da 2021’de 25 otel ve 8 bin odayla hizmet verecek.

'ORTA DOĞU'NUN İHTİYACI ORTA BÜTÇELİ KONAKLAMA'
 
Choice’un Uluslararası Operasyonlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Mark Pearce, Equinox Group ve Al Tayyar Travel Group ile yaptıkları anlaşmadan duydukları memnuniyeti dile getirdi. İmzalanan anlaşma ile Choice’un Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan’da var olması ve hızlı büyümesi için önemli bir platform oluşturduklarını ifade eden Mark Pearce, “Dünyanın önde gelen turizm araştırma şirketi Phocuswright, Orta Doğu seyahat endüstrisinin 2014’te 71,8 milyar dolar olan büyüklüğünün, 2017’de 98 milyar dolara yükseleceğini söylüyor. Aynı araştırmada Orta Doğu’nun turizm ve seyahat alanındaki pazar açığının orta bütçeli konaklamada olduğu ifade ediliyor. Choice’un marka itibarı ve global hizmet anlayışını, iş ortaklarımızın bölgesel deneyimleri ve altyapıları ile birleştirerek orta segmente hitap eden Clarion, Comfort ve Quality markalı otellerimizle bölgedeki ihtiyacı gidereceğiz” diye konuştu. 
 
Equinox Group Ltd. Yönetim Kurulu Başkanı Shuja Zaidi, Orta Doğu’da turizm ve otelcilik alanında yeni büyüme ve genişleme dalgasının orta segmentte olmasını öngördüklerini söyledi. Shuja Zaidi, orta segmentteki büyüme beklentisine paralel olarak bu alandaki uzmanlığıyla öne çıkan ve dünyanın en büyük otel zincirlerinden Choice Hotels International ile ortaklık yaptıklarını ifade etti. 
 
Al Tayyar Travel Group İcra Kurulu Başkanı Abdullah Aldawood ise, “Küresel bir oyuncuyla yaptığımız bu iş birliği Orta Doğu’daki orta segmentte bulunan önemli bir açığı kapatacaktır. Choice ve dünyaca tanınmış markaları ve Equinox Group Ltd.’nin bölge bilgisi ve uzmanlığıyla seyahat sektöründeki gücümüzü daha da artıracağız” dedi. 

SADECE ORTA DOĞUDA BÜYÜMÜYOR
 
Choice Hotels son altı ay içinde Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’daki büyüme hedeflerine paralel olarak Almanya, Avusturya ve Macaristan’da Comfort ve Quality markaları altında 19 otel, Belçika’da ise çok sayıda yeni otelin yapılması için anlaşma imzalandı. 

TÜRKİYE'DE 4 OTELİ VAR
 
Şu anda Frankfurt ve Düsseldorf’ta açtığı Comfort markalı iki oteliyle Almanya’daki varlığını büyüten Choice Hotels, İngiltere ve Fransa’da ise üst segment markası Ascend Hotel Collection ile iki yeni otel açtı. Choice Hotels stratejik öneme sahip gördüğü ve 2014 yılında ilk kez girdiği Türkiye pazarında ise Clarion markasıyla İstanbul’da üç, Kahramanmaraş’ta 1 otelle hizmet veriyor.Bu Haber 04.05.2016 - 17:27:11 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.