''Asılsız söylentiler Rusya ve BDT ülkelerinde satışları etkiliyor''

''Asılsız söylentiler Rusya ve BDT ülkelerinde satışları etkiliyor''
Pegas Touristik BDT ülkeleri koordinatörü Orhan Sancar, 'Türkiye kapanacak' dedikodularının tatil satışlarını etkilediğini açıkladı.

Bir süredir Rusya ve BDT ülkelerinde, ''Türkiye yakında kapanacak, tatilciler zor durumda kalacak' dedikodularının dolaştığı belirtiliyor.

''Sosyal ağlarda 'Türkiye sınırları kapanacak' dedikodusu yayılıyor''

Konuyla ilgili açıklama yapan Pegas Touristik BDT Ülkeleri Koordinatörü Orhan Sancar, sosyal ağlarda yayınlan dedikodunun Türkiye'ye dönük satışları olumsuz etkilediğini belirtti. Sancar, ''Bu asılsız haberlerde Türkiye’nin Rusya Kazakistan ve Ukrayna sınırlarını kapatacağı ve turistlerin zor durumda kalacağı belirtiliyor. Halbu ki Türkiye Sağlık Bakanlığı dün yaptığı açıklamada Antalya ve Bodrum gibi bölgelerde pandeminin düşüş trendine girdiğini ve herhangi bir kısıtlamanın gündemde olmadığını bildirdi'' dedi.

''Sınırların kapatılması söz konusu değil''

Aşı çalışmaların uygulanmaya başlamasıyla pandeminin yakın zamanda sonlanacağını tahmin ettiklerini belirten Orhan Sancar, ''Türk turizmi otel, havalimanları ve diğer hizmetler ile Covid19’a karşı ciddi önlemler ile mükemmel bir sınav verdi. Turistler güvenli ve huzurlu bir şekilde Türkiye’yi ziyaret edebilirler. BDT ülkeleri dahil şu an uçuş yapılan ülkeler ile sınırların kapatılması söz konusu değil'' ifadelerini kullandı. Bu Haber 17.09.2020 - 11:21:53 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
  • Hakkı demir 17.09.2020 - 08:25

    Ateş olmayan yerden duman çıkmaz. Aşı ortaya çıkınca herkesin bir anda iyileşeceğini sanıyor olsa gerek. Kapitalistlerin sevineceği türden bir açıklama yapmış ama DSÖ tam aksini söylüyor. Herkes kendi ihtisas alanlarıyla ilgili açıklama yapmalı.

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.