On The Beach Ryanair'e dava açıyor

On The Beach Ryanair'e dava açıyor
İngiltere'nin en büyük online tur operatörü On The Beach, Avrupa'nın en büyük bütçeli hava yolu şirketi Ryanair'e dava açıyor.

TurizmGüncel - Dış Haberler

Online tur operatörü On The Beach, Ryanair'in, baskın pozisyonunu kötüye kullanarak müşterilerin çevirim içi rezervasyonlarını yönetmesine izin vermediğini belirtti.

Financial Times'ın aktardığı habere göre Ryanair, On The Beach misafirlerinin Ryanair'i kullanma deneyimi daha pahalı ve daha kullanışsız hale getiriliyor. Şirket ayrıca, Ryanair'in kredi kartlarını bloke ettiğini de ileri sürdü.

Ryanair geçtiğimiz yılın aralık ayında misafirlerin rezervasyonlarını yönetmesine ve online check-in yapmasına son vermiş, bu işlemler için misafirlerden 55 pound talep etmeye başlamıştı. Şirketin ayrıca, iptal edilen uçuşlar sonrası geri ödeme yapmayarak bazı online acenteleri zor durumda bıraktığı da ileri sürülüyor.

On The Beach ise, 'Paket Tur Yönetmeliği' gereği Ryanair'in müşterilerin 48,7 milyon pound parasını geri ödemesi gerektiğini ileri sürüyor.Bu Haber 25.10.2021 - 13:51:08 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.