Sırp turistler iptale yönelmedi, Türkiye’ye sadık kaldı

Sırp turistler iptale yönelmedi, Türkiye’ye sadık kaldı
Sırbistan'ın en büyük 5 tur operatöründen biri olan Odeon World Travel, Türkiye rezervasyonlarıyla ilgili Turizm Güncel'e açıklamalarda bulundu.

TurizmGüncel

Merkezi Belgrad'da bulunan ve Belgrad dahil toplam 5 şehirde 10 ofisi bulunan Odeon World Travel'in Türkiye, Mısır, İspanya, Yunanistan ve İtalya'ya charter uçuşlar düzenlediğini belirten şirketin ürün müdürü Jelena Ivančević, 2020 yılı için, yarısı yaz aylarında olmak üzere, toplam 40 bin yolcu planlaması yaptıklarını kaydetti.

Bu yıl durum değişti

Ancak Covid-19 salgını nedeniyle durumun değiştiğini kaydeden ''Charter uçuşları bu yıl alışılandan geç başlayacak. Uçuş sayıları daha az olacak ve bazı ülkelere hiç uçuş yaplamayacak. Ancak Türkiye uçuşlarının temmuz itibariyle başlamasını umuyoruz.'' diye konuştu.

İptal yerine ertelemeyi seçtiler

''Yapılan araştırmalar, Türkiye'ye rezervasyon yapan Sırpların neredeyse tamamının iptal yerine tarih değişikliğine gösteriyor.'' diyen Jelena Ivančević, Sırp turistin Türkiye ile ilgili bir korkusunun bulunmadığını, Türkiye'deki oteller için oluşuturulan 'Sağlıklı Turizm Sertifikası'ndan dolayı mutlu olduklarını kaydetti.

Türkiye’ye gelmek için sabısızlanıyorlar

Sırp turistlerin bir an evvel Türkiye'ye gelmek için sabısızlandığını kaydeden Ivančević, pek Sırp'ın Türkiye'yi 'uzaktaki evi' olarak gördüğünü de sözlerine ekledi.

Sırbistan Türkiye içi istikrarlı büyüyen bir pazar

Sırbistan Türkiye’nin istikrarlı gelişim gösteren turizm pazarları arasında yer alıyor. 2017 yılında 146 bin olan Sırp turist sayısı, 2018 yılında yüzde 53 artışla 225 bine, 2019 yılında ise yüzde 25 artışla 282 bine yükseldi.Bu Haber 30.05.2020 - 09:45:33 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.