Numan Kurtulmuş döneminde kurulan TİK'ten istişare toplantısı

Numan Kurtulmuş döneminde kurulan TİK'ten istişare toplantısı

Numan Kurtulmuş’un Kültür ve Turizm Bakanı olduğu dönemde, bakanlık himayesinde kurulan Turizm İstişare Kurulu’nun (TİK) birinci yılını doldurdu. TİK’in bileşenlerinin temsilcileri, düzenledikleri bir toplantı ile sektörün günsemini değerlendirdi.


Bundan bir yıl önce kurulan Turizm İstişare Kurulu’nun bileşenleri, düzenledikleri istişare bir toplantısı ile sektörün sorunlarını ve bu sorunların çözümünü tartıştı.

Toplantıya ilişkin bir açıklama yapan TÜRSAB, toplantıda turizmde çalışma hayatına ilişkin sorunların tartışıldığını açıkladı.

TÜSAB’ın yaptığı açıklama şöyle:

Turizm sektörünün sürdürülebilir gelişimi ve istikrarlı büyümesini sağlamak, sektör temsilcileri arasındaki iş birliğini artırmak, sorunların çözümü için ortak hareket etmek, Türkiye turizminin geleceğini ve vizyonunu ortak akıl ve çözümlerle birlikte çizmek amacıyla TÜRSAB, THY, TTYD, TÜROFED, TÜROB, TÖSHİD, TUREB, DTB ve TURYİD’in katılımlarıyla kurulan Turizm İstişare Kurulu (TİK), ilk yılını geride bıraktı. TİK’e üye kurum ve kuruluşların başkanları ve temsilcileri, geçen bir yıl süresince yapılan çalışmaları Kurul’un 30 Nisan 2019 tarihinde yaptığı toplantıda değerlendirdi. Toplantıya TÜRSAB Başkanı Firuz B. Bağlıkaya, TTYD Başkanı Oya Narin, TÖSHİD Başkanı Teoman Tosun, TUREB Başkanı Suat Tural, Deniz Turizmi Birliği Başkanı Erkan Özatağ, TÜROFED Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, THY Kurumsal Pazarlama ve Dağıtım Başkanı Mert Dorman, TÜROB’u Temsilen Yönetim Kurulu eski Başkanı Timur Bayındır ve TURYİD Genel Koordinatörü Vedat Dilber katıldı.

ÇALIŞMA HAYATI TİK’İN GÜNDEMİNDE

TTYD adına TTYD Yönetim Kurulu Üyesi Yalçın AYDIN ev sahipliğinde Raffles Hotel’de gerçekleştirilen Turizm İstişare Kurulu (TİK) toplantısının ana gündem maddesini turizm sektöründe çalışma hayatı boyutunda yaşanan sıkıntılar ve çözümler oluşturdu. Kurul üyeleri, sektörün sağlıklı büyümesinin önünde engel oluşturan konular ve nitelikli iş gücü sorunlarının giderilmesine yönelik çözüm önerilerini tartıştı. Bu kapsamda çalışma mevzuatında turizm sektörünün karakterine paralel yapılması gereken değişiklik önerileri üzerinde görüş alışverişinde bulunuldu. Ayrıca turizm sektörünün ortak paydasını oluşturan ve tüm sektörü yatay kesen konuların TİK platformu temelinde ele alınarak, çözüm önerilerinin müştereken geliştirilmesi kararlılığı teyit edildi.Bu Haber 07.05.2019 - 13:57:39 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • Zafer Cengiz - 08.05.2019 - 10:24

    Turizm İstişare Kurulu birinci yıldönümü vesilesiyle nihayet toplanmış ve gündem de mükemmel AMA "ortaya çıkan mutabakat" BU ÖNEMLİ KONUYU ÇALIŞALIM Ötesinde bir detay taşımayınca.. TİK Dağı fare doğurmuş olmuyor mu acaba? Aktif gündemi belirleyen ve konuları ''ön raporla belirleyip çalışmaları yönlendiren ve koordine eden" bir Sekreterya bile yoksa #TİK'İN KATMA DEĞER ÜRETEBİLME ŞANSI VAR MIDIR Acaba? #TAG

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.