Murat Yücel: Alanya’yı 12 ay boyunca turizm aktiviteleriyle donattık

Murat Yücel: Alanya’yı 12 ay boyunca turizm aktiviteleriyle donattık

Alanya Tanıtım Vakfı Başkanı ve Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, düzenlenen tanıtım toplantısında bölgedeki turizmi 12 aya yaymak ve geliştirmek adına başlattıkları çalışmaları açıkladı.


Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) Başkanı ve Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel öncülüğünde tanıtım toplantısı yapıldı. Pandemi süreci sonrasında artan turizm hareketliliğinin daha ileri seviyeye taşınması için yapılan görüşmelere Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkanı Eray Erdem, Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) ile Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Üyesi ve Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili ve ALTAV Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.

‘Daha uzak ve yeni pazarları hedef aldık’

Alanya tanıtımının ahenk içinde tüm kurumlarla tanıtılmasının önemli olduğunu vurgulayan Yücel, ALTAV’ın, şehrin tüm dinamiklerini kucaklayan, tanıtımda bir marka değeri oluşmuş, büyükelçilikler ve bakanlıklar nezdinde tanıtım denince akla gelen bir kurum olduğunu söyleyerek, “Vakfımızda güç birliği oluşturduk. Şehrimizin tüm kurumlarıyla ahenk içinde yapılacak tanıtım modellerini masaya yatırdık. Şehrin tarihini, kültürünü, turistik alanlarını, yöresel lezzetlerini, sosyal ve kültürel etkinliklerini daha uzak ve yeni pazarlara anlatmak için projeler oluşturduk. Devlet katkı paylarından en yüksek verimi alabilmek için çalışmalar başlattık” dedi.

‘Yerel lezzetlerle tanınacağız’

Alanya şehrini 12 ay boyunca aktivitelerle donattıklarını söyleyen Başkan Yücel, “Turistler gittikleri ülkede kendi ilgilerine ve kişisel tercihlerine göre hareket ederler fakat hepsinin bir ortak noktası vardır. Kesiştikleri bu ortak nokta gastronomidir. Bu alanda Alanya’mızı bir noktaya taşıdık. Yerel lezzetlerimizle uluslararası alanda daha tanınır hale gelmek istiyoruz” dedi.

‘Tanıtım filmleri hazırlanıyor’

Şehrin turizm sektörünü destekleyen tanıtım filmleri üzerinde çalışmalar yaptıklarını söyleyen Yücel, sosyal medya üzerinden bu tanıtım filmlerinin fenomenler tarafından paylaşılacağını dile getirerek, “İzleyiciler şehrin güzel manzaralarını, önemli yapılarını, eğlence hayatını ve daha fazlasını imaj videolarında izleyerek Alanya’nın tatil için tercih edilebilir ve keşfe açık bir yer olduğunu hissetmesini sağlayacağız” dedi.Bu Haber 15.12.2022 - 14:17:41 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.