Ekimde iptal olan 90 bin İngiliz yolcuya ilişkin dikkat çeken detay

Ekimde iptal olan 90 bin İngiliz yolcuya ilişkin dikkat çeken detay
MTS Globe Yönetim Kurulu Başkanı Münci Karakaya, İngiltere’nin Türkiye’yi karantina listesine almasının ardından yaşananları ve 2021 beklentilerini TurizmGüncel’e anlattı.

TurizmGüncel

‘’Ekim ayı için İngiltere’den 90 bin yolcumuz vardı’’

İngiltere’nin Türkiye’yi ‘güvenli ülkeler’ listesinden çıkarmasının ardından 14 Ekim’de son charter uçağının gittiğini ve Türkiye’de İngiliz paket tur yolcusu kalmadığını belirten MTS Globe Yönetim Kurulu Başkanı Münci Karakaya, o günden beri de yeni rezervasyon gelmediğini kaydetti. Charter uçuşların kesildiğini, ancak karantinayı göze alıp münferit gelenler olduğunu söyleyen Karakaya, ekim ayında İngiltere’den gelmesi gereken 90 bin yolcunun gelemediğini açıkladı.

‘’Elimizde hala 150 bin rezervasyon var’’

Şu anda ellerinde 150 bin rezervasyon olduğunu ve bunların yaklaşık yüzde 75’inin 2020’den ertelenen rezervasyonlar olduğuna dikkat çeken tecrübeli turizmci, ‘’Bu hızla gitse 2021 muazzam olur. Ancak elimizde 150 bin rezervasyon olması bir şey ifade etmiyor. Çünkü Avrupa’da kimse plan yapamıyor. Dolayısıyla tur operatörlerinin 2021 planı ile ilgili bir şey söylemek yanıltıcı olur’’ ifadelerini kullandı.

‘’90 bin yolcunun 60 bini başka ülkelerden yönlendirilen misafirlerdi’’

Ekim ayında gelemeyen 90 bin yolcuya ilişkin detaylar veren Münci Karakaya, ‘Ekim ayında sadece küçük bir kısmı gelebilen bu 90 bin yolcunun 60 bini diğer destinasyonlardan yönlendirilen yolculardı. Bunlar daha önce Türkiye’ye gelmemiş, gelmeyi de düşünmeyen yolculardı. Eylül ayında bize yönlendirilen misafirler içinde Türkiye çok büyük bir memnuniyet oranı yakalamıştı. Türkiye’yi gördükten sonra yeniden gelmeyi isteyenlerin sayısı çok fazlaydı’’ dedi.

‘’Pandemi kontrol altına alınırsa Türkiye muazzam talep alır’’

Pandeminin devam etmesi halinde mevcut durumun çok fazla değişmeyeceğine dikkat çeken Münci Karakaya, ‘’Ancak pandemi kontrol altına alınırsa Türkiye 2021’de muazzam bir talep alır. İnsanların seyahat ihtiyacı birikti. Pandemi sürecinde pozitif reaksiyon gösteren Türkiye ve otelcilerimiz çok büyük bir reklam yaptı. Pandemi bittiğinde Türkiye çok ön plana çıkacak ve kazanan destinasyon olacaktır’’ ifadelerini kullandı.Bu Haber 22.10.2020 - 16:28:44 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.