Oteller ön ödeme kredisine ilgi göstermedi

Oteller ön ödeme kredisine ilgi göstermedi
Jolly Yönetim Kurulu Başkanı Mete Vardar, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un açıkladığı 'ön ödeme' kredisine otellerin ilgi göstermediğini söyledi.

''Kimseyi işten çıkarmadık''

TÜRSAB TV'nin canlı yayınına katılan Jolly Yönetim Kurulu Başkanı Mete Vardar, koronavirüs salgını nedeniyle seyahat sektöründeki duruma ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Seyahat acentelerinin ciddi sıkıntı içinde olduğunun altını çizen Vardar, ‘’Şirket olarak çalışanlarımızla bir aile gibiyiz. Hiç kimseyi işten çıkartmadık çıkartmayı da düşünmüyoruz. Acentelerimiz, rehberlerimiz ve iş ortaklarımızla birlikte 2000’i aşkın aile buradan ekmek kazanıyor’’ dedi.

''Oteller ön ödeme kredilerine ilgi göstermedi''

Seyahat acentelerine yönelik alınan tedbirlerin önemli olduğunu ancak yeterli olmadığını belirten Mete Vardar “Olağanüstü bir süreçten geçiyoruz. Dört ana başlıkta önlem ve tedbir alındı. SGK ödemeleri 6 ay ötelendi ancak ilerde ödemelerde ciddi sorunlar ortaya çıkabilir, Biz otellere 160 milyon avans ödeme yaptık ancak Oteller avans ödemeleri için kredi başvurusuna ilgi göstermedi ve bu nedenle kredi başvuru süresi 14 gün uzatıldı. Demek ki ana sorunumuza çözüm olmadı. Havayolu KDV’si yüzde 1’e düşürüldü ancak bilet satılamıyor. 35 yıllık firma olarak müşterilerimizin yüzde 50’si bize duyduğu güvenle para sizde kalsın diyerek TÜRSAB’ın “iptal etme ertele” kampanyasını destekledi.'' diye konuştu.

Her gün yeni projeler ürettiklerini ve salgın sonrası için büyük bir özveriyle çalıştıklarını belirten Mete Vardar, TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya ile sürekli istişare içerisinde olduklarını ve bu süreci ancak birlik beraberlikle atlatabileceğini kaydetti.Bu Haber 22.04.2020 - 09:28:55 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.