Kabine revizyonuyla ilgili bir iddia daha: Bakan Ersoy dahil...

Kabine revizyonuyla ilgili bir iddia daha: Bakan Ersoy dahil...

Sözcü gazetesi yazarı Can Ataklı, bir süredir dillendirilen 'kabinede revizyon yapılacak' haberleriyle ilgili yeni iddialar ortaya attı. Ataklı, gönderilecek bakanlar arasında Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un da isminin bulunduğunu yazdı.


Sözcü gazetesi yazarı Can Ataklı, 'güvenilir bir kaynağa' dayandırdığı yazısında, ''Bugüne kadar söyledikleri hiç yanlış çıkmayan ve sarayı da çok iyi bilen, buradan çok doğru bilgiler alan dostum, 'sonunda bakanlarla ilgili operasyon başlıyor' dedi. Bazı bakanlar değişecek.'' diye yazdı.

Gidecek bakanlar...

Kabinenin değişeceğine ilişkin haberlerin sürekli sızması nedeniyle Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuyu gurur meselesi yaptığını ve 'Birileri söylüyor diye bakanlar mı değişirmiş' tavrı ile operasyonu ertelediğini ileri süren Ataklı, ''Ancak yerel seçimlerdeki ağır hezimetten sonra yakınları, 'Partiyi bu kadar dışlarsanız bu işin sonu iyi olmayacak' uyarıları yapmışlar, Erdoğan da artık düğmeye basmaya karar vermiş. Bu durumda okul sahibi Milli Eğitim Bakanı, turizm şirketi sahibi Turizm Bakanı, hastane sahibi Sağlık Bakanı gidiyormuş Ankaralı dostumun söylediğine göre.'' ifadelerini kullandı.

Berat Albayrak da listede

Ticaret Bakanı ile Orman ve Tarım Bakanının da değişecek bakanlar arasında olduğunu iddia eden Ataklı, görevi sona erdirilecek bakanlar arasında Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın da bulunduğunu Süleyman Soylu'nun ise şimdilik beklemede olduğunu yazdı.Bu Haber 10.09.2019 - 13:05:39 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.