Mehmet Nuri Ersoy: Turizmde V çıkışı bekliyoruz

Mehmet Nuri Ersoy: Turizmde V çıkışı bekliyoruz
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, korona sonrası Turizmde V çıkışı beklediklerini söyledi.


Dördüncü İstanbul Ekonomi Zirvesi'nin açılışında konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, sertifikasyon ve tanıtımın etkisiyle Türkiye turizminin rakiplerine kıyasla daha az kayıp yaşadığını söyledi. Ersoy, 2020 yılını turist sayısında yüzde 70, turizm gelirinde ise yüzde 67*68 daralmayla kapatacaklarını ifade etti.

‘’Dinamik paketler öne çıkacak’’

Ürün çeşitliliği sağlanıp turizmin 81 ile yayılması gerektiğini kaydeden Mehmet Nuri Ersoy, pandemi sonrasında turizmde hikayenin baştan yazılacağını ve münferit seyahatlerin ön plana çıkacağını savundu. Ersoy, önümüzdeki dönemde paket tur yerine dinamik paketlerin öne çıkacağını söyledi.

‘’Turizmde V çıkışı bekliyoruz’’

Koronavirüs salgınından sonra turizmde V çıkışı beklediklerini açıklayan Kültür ve Turizm Bakanı,’’İnsanlar bunaldı. Krizi yavaş yavaş atlatan Asya bölgesinde turizm amaçlı seyahatlerde V çıkışı görülmeye başlandı. Turistik amaçlı seyahatlerde yüzde 100’lük artış bekliyoruz Bu Türkiye için yeterli değil. İlerleyen yıllarda hızlı büyümenin görüleceğini düşünüyoruz. En hızlı daralan sektör olan turizmin, en hızlı yükselen sektör olacağını düşünüyoruz.’’ ifadelerini kullandı.

‘’2021’de hızlı bir düzelme yaşayacağız’’

Türkiye’nin şu anda turizmde hem en yüksek teknolojiyi kullanan hem de en yoğun tanıtım yapan ülke durumuna geldiğini belirten Ersoy, ‘’Türkiye'nin pastada hak ettiği ancak geç kaldığı payını alması için hazırlıklarımızı yaptık. 2021'de hep beraber turizm sektöründe hızlı bir düzelmeyi yaşayacağız" dedi.Bu Haber 10.12.2020 - 12:50:43 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.