''Herkes sakin olsun, paniğe gerek yok!''

''Herkes sakin olsun, paniğe gerek yok!''
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, TRT Haber’de katıldığı canlı yayın programında krizde olan sektörü gündemine ilişkin açıklamalar yaptı. İflasla burun buruna olan tuizmcilere seslenen Ersoy, ''Herkes sakin olsun, paniğe gerek yok'' dedi.

TurizmGüncel

Türkiye’nin koronavirüs konusunda gösterceği başarının işin yarısı olduğunu belirten Mehmet Nuri Ersoy, işin diğer yarısının ise Türkiye’nin ziyaretçi tedarik ettiği ülkelerin göstereceği başarıya bağlı olduğunu belirtti. Ersoy, ‘’Aksi taktirde sadece iç pazar hareketlenir’’ dedi.

''2023 hedeflerinde sapma yok, gerekirse strateji değiştiririz''

Türkiye turizmini bu seneyle sınamanın doğru olmayacağını söyleyen Ersoy, ‘’Bizim 2023 ve sonrası için çok ciddi hedeflerimiz ve planlarımız var. Bununla ilgili gerekirse yeni stratejiler oluşturcağız. Burada bir sıkıntı yok. Benim 2023 rakamlarıyla ilgili en ufak bir endişem yok. 2020’de kayıp olmuş olabilir. Eğer hızlıca toparlanırsa, 2021 hedeflerini tekrar yakalarız. 2022 ve 2023’te de çok yoğun tanıtım ve algı operasyonlarıyla istediğimiz hedeflere rahat bir şekilde ulaşırız. Hem tecrübemiz v hem de gerekli alt yapıyı biz yapmaya başladık. Turizm Geliştirme Ajansı 20 yıldır konuşulup yapılamayan bir organizasyondu. Mesela geçen sene hayata geçirdik ve bunun ekipleri kuruldu. Şu anda Türkiye olarak dünyada hiçbir ülkenin yapmadığı kadar yoğun tanıtım yapıyoruz. ’’ dedi.

''Bu sene sezon yıl sonuna uzar''

Koronavirüs sonrası en hızlı düzelmenin Türkiye’de olacağını ileri süren Bakan Ersoy, ‘’Yolcu trafiğinde çok hızlı bir düzelme yaşayacağız. Öncelikle ilk olarak açıkladığımız rakamlara geleceğiz sonra da benim öngörüm sezonun bu sene de uzayacağı yönünde. Normalde sezonluk turizm ekim sonuna doğru biterken, bu sene bu yıl sonunu bulabilir.’’ ifadelerini kullandı.

''Herkes sakin olsun!''

Seyahat sektöründe dünya genelinde bir aksama olduğunu ablatan Ersoy, ‘’Bunun telafisi sırasında çok hızlı olacağız ve hızlı bir şekilde de çıkacağız. Herkes sakin olsun. Paniğe gerek yok. Çöze çöze gideceğiz. Yapılması gerekenleri d biliyoruz, adımları da adım adım atıyoruz.’’ ifadelerini kullandı.Bu Haber 04.04.2020 - 12:29:47 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
 • Resul Yıldırım - 05.04.2020 - 05:26

  2023 cü geçelim onu sonra düşünürüz,sorunları çöze, çöze gidelim.Mesela Atlas global yolcuların ve acentelerin paralarını ne zaman verecek...???

 • Giray Gundem - 05.04.2020 - 03:03

  Bunlar gercekten ya dalga geciyorlar yada bu isi hicmi hic bilmiyorlar Rehber olan esim ve bir cok Arkadasim zor durumdalar acenteleri zaten soylemeye gerek yok bir ay gecti nerdeyse hala bir sey yok

 • Onur - 04.04.2020 - 04:27

  Bu koltukta 2021'i göremeyeceğini kendi bile çok iyi biliyor. Gördüğüm en kötü bakanlardan biri olarak kalacak. İyi kaptan dalgalı havada belli eder kendini...

 • ahishavi - 04.04.2020 - 12:48

  2023!!!!!! İnsanlar 3 yıl sonrasını görecek mi ? İnsan aklıyla dalga geçmek buna denir . 2020 Batık ,2021 Bitik, 2022 Allah ne verirse 2023 Yazıklar olsun bu kafaya ......

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.