Marriott Grubu Türkiye’de 13 yeni otel daha açmaya hazırlanıyor 

Marriott Grubu Türkiye’de 13 yeni otel daha açmaya hazırlanıyor 
Marriott International, Türkiye'deki büyümesini imzaladığı 13 yeni anlaşma ile sürdürüyor.

Türkiye’de halihazırda 21 marka çatısı altında 48 faal tesisi ve 8 bin odaya yakın bir portföyü bulunan Marriott International, Türkiye’deki varlığını 13 yeni otel ile güçlendiriyor. Türkiye’nin dört bir yanında toplamda 2 binden fazla yeni odanın şirketin portföyüne katılacağı anlaşmalar kapsamında Fairfield Inn by Marriott da ilk kez Türkiye pazarına giriş yapacak. 

Marriott International Avrupa, Orta Doğu ve Afrika İş Geliştirmeden Sorumlu Başkanı Jerome Briet, "Dünyanın en çok tercih edilen turizm destinasyonlarından biri olan Türkiye, şirketimize ülkenin birçok farklı pazarında ürün portföyümüzü çeşitlendirme fırsatları sunmaya devam ediyor. Bu anlaşmalar, otel ve franchise sahiplerinin Marriott International'a olan güvenini ve Türkiye pazarının etkileyici marka portföyümüze olan güçlü talebini göstermektedir" diye konuştu.

Fairfield Inn by Marriott markasının Türkiye’deki ilk oteli olacak

Marriott International’ın imzaladığı anlaşmalar arasında yer alan 192 odalı Fairfield by Marriott Istanbul Yenibosna, Fairfield Inn by Marriott markasının Türkiye’deki ilk oteli olacak. Yenibosna bölgesindeki karma kullanımlı bir projenin parçası olacak projede aynı zamanda 90 odalı Residence Inn by Marriott Istanbul Yenibosna da yer alacak. Her iki tesisin de 2025 yılında açılması öngörülüyor.

Uzun süreli konaklama talebini karşılayacak

Residence Inn by Marriott markasının ülkedeki uzun dönemli konaklama talebine cevap vermesi bekleniyor. Şirket 450 bin metrekarelik karma kullanımlı dönüşüm projesi Piyalepaşa İstanbul'un içinde yer alan Residence Inn by Marriott Istanbul Piyalepaşa için de imzayıattı. Aynı projenin içinde Courtyard by Marriott Istanbul Piyalepaşa da yer alacak. İki otelde toplamda 329 oda bulunacak ve 2026’da hizmete açılacak.

İstanbul’daki uzun dönem konaklama talebine yönelik 2 anlaşma

Marriott Executive Apartments Istanbul Fulya ile Türkiye’deki ilk lüks daire konseptli uzun dönem konaklama tesisini açan Marriott International, İstanbul'daki yoğun uzun dönem talebine yönelik 2 yeni anlaşma daha imzaladı. Marriott Executive Apartments Vadistanbul, 202 ünitesiyle hizmete girecek. Karma kullanımlı Tema İstanbul projesinin bir parçası olacak bir diğer tesis Marriott Executive Apartments Istanbul Tema’nın ise 208 ünitesi olacak. Her iki tesisin de 2024 yılında açılması planlanıyor.

Projeler arasında Uşak da bulunuyor

Şirketin Türkiye büyüme planları arasında İstanbul Marriott Hotel Pendik projesi de yer alıyor. Otel, mevcut bir tesisin yenilenmesiyle ana marka Marriott Hotels & Resorts çatısı altında kısa bir süre önce açıldı. Şirketin ülke genelindeki en büyük marka portföyünü oluşturan Sheraton Hotels & Resorts markası yeni imzalanan Sheraton Hotel & Thermal Spa Uşak anlaşmasıyla daha da büyüyecek. 2024 yılında açılması öngörülen otel ayrıca şirketin Uşak'taki ilk projesi olacak.

Moxy markası İzmir'e geliyor

Marriott International, Türkiye genelindeki Delta Hotels by Marriott, Aloft Hotels ve Moxy Hotels projelerini de duyurdu. 78 odalı Delta Hotels by Marriott Istanbul Karaköy ile Delta Hotels by Marriott, misafirlerine Karaköy'de kusursuz bir konaklama deneyimi sunacak. 2024 yılında açılması planlanan 100 odalı Aloft Istanbul Karakoy ülkedeki ikinci aloft olacak. Moxy Izmir Turan ise İzmir’e Moxy’nin eğlenceli, cesur ve canlı otel deneyimini getirecek, otelin 2025 yılında açılması planlanıyor

Koleksiyon markaları Autograph Collection ve Tribute Portfolio’nun yeni projeleri

Şirket, Türkiye’deki Autograph Collection ve Tribute Portfolio markalı tesis sayısını artırmak için yeni anlaşmalara imza attı. Bu yılın sonuna kadar açılması planlanan Taksim Meydanı'ndaki Tribute Portfolio, büyüleyici tasarımı ve canlı sosyal mekanlarıyla 61 odada hizmet verecek. 2024 yılında açılması planlanan Kapadokya’daki Autograph Collection Hotel, 153 odası ile bağımsız oteller koleksiyonuna katılacak.

Açılışlar 2023 ve 2026 yılları arasında

Türkiye şu anda Marriott International'ın 21 markasına ev sahipliği yapıyor ve markalardan her biri farklı deneyimler sunuyor. Türkiye'deki mevcut markalar arasında lüks segmentte St. Regis Hotels & Resorts, The Ritz-Carlton, W Hotels, The Luxury Collection, EDITION ve JW Marriott; premium segmentte Marriott Hotels, Sheraton, Renaissance Hotels, Le Meridien, Westin Hotels, Tribute Portfolio, Autograph Collection, Delta Hotels by Marriott, Marriott Executive Apartments ve Design Hotels; odaklı hizmet segmentinde ise Courtyard by Marriott, Four Points by Sheraton, Aloft Hotels, Residence Inn by Marriott ve AC Hotels by Marriott bulunuyor.


Bu Haber 04.09.2023 - 13:46:13 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
  • İŞİN ASLI

    LEVENT ERDOĞAN 05.09.2023 - 10:40

    Bu tür haberlerde dikkat edilmesi gereken unsur ; Adı geçen veya diğer yabancı zincir markaların nerede ise hiç birisi YATIRIMCI değil.Sadece marka.İsim hakkı kısaca.Diğer bir deyiş ile yurt dışından gelen bir sermaye vs.yok ortada.Yatırımcı,işletme sahibi yurt içi.

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.