Marcos Rossello Air Berlin'in isim haklarını satın aldı 

Marcos Rossello Air Berlin'in isim haklarını satın aldı 
2017 yılında iflas eden Air Berlin'in isim hakları Sundair'in kurucusu Marcos Rossello'ya satıldı.

Turizm Güncel - Dış Haberler

2017 yılında iflas bayrağını çeken Almanya merkezli hava yolu şirketi Air Berlin'in hakları, havacılık girişimcisi, Sundair'in kurucusu Marcos Rossello'ya satıldı. Air Berlin'in haklarını uygun bir fiyata aldığı belirtilen Rossello'nun hava yolu ile ilgili ne tür bir planı olduğu ise henüz bilinmiyor. 

Sundair'in çoğunluk hissesi Gerald Kassner'in sahibi olduğu Schauinsland Reisen'e ait. 
Marcos Rossello'nun Air Berlin'in haklarını Air Berlin'in iflas yöneticisi Lucas Flöther'den satın aldığı belirtilirken, bu ikilinin birbirini iyi tanıdığı, Flöther'in pandemi döneminde Sundair'e danışmanlık yaptığı kaydedildi. 

İflas ettiği 2017 yılının 15 Mayıs'ında adına kayıtlı 180 tescilli marka ve 1.000 internet domaini bulunan Air Berlin'in bu hakları 2018 yılının şubat ayında satışa çıkarılmış ancak uygun bir alıcı bulunamamıştı. 

Air Berlin'in marka haklarının Rossello'ya 120 bin dolar gibi küçük bir paraya satıldığı ileri sürülse de, Rossello bu iddiayı doğrulamadı. 

Air Berlin'in haklarını alan Rossello'nun havacılık şirketi Air 41, satın alma işleminin açık artırma yoluyla gerçekleştiğini bildirdi.


Bu Haber 19.08.2023 - 12:11:49 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.