Mandarin’in Bodrum’da açtığı resortte, 18 bin Euro’luk oda var

Mandarin’in Bodrum’da açtığı resortte, 18 bin Euro’luk oda var
Mandarin Grubu, Avrupa’daki ilk resort otelini Bodrum’da açtı. 600 dönümlük arazi üzerine kurulan tesiste gecelik konaklamalar 800 Euro’dan başlıyor, 18 bin Euro’ya kadar çıkıyor

Mandarin’in Bodrum’da açtığı resortte, 18 bin Euro’luk oda var
Mandarin’in Bodrum’da açtığı resortte, 18 bin Euro’luk oda var
Mandarin’in Bodrum’da açtığı resortte, 18 bin Euro’luk oda var
Mandarin’in Bodrum’da açtığı resortte, 18 bin Euro’luk oda var

Eda Özsoy – Turizm Güncel - Bodrum


Dünyanın en prestijli otel gruplarından Mandarin Oriental’ın Türkiye’deki ilk oteli Mandarin Oriental Bodrum 7 Temmuz’da kapılarını açtı. Aynı zamanda Grubun Avrupa’daki ilk resort oteli olan Mandarin Oriental, Bodrum, Göltürkbükü Cennet Koyu’nda 600 dönüm arazi üzerinde yer alıyor.

İtalyan mimar Antonio Cittero tarafından tasarlanan Mandarin Oriental Bodrum’da tamamı güneşlenme alanı, teras veya balkona sahip, çoğu özel bahçeli ve infiniti havuzlu 109 misafir odası, gurme lezzetler sunan 10 restoran ve bar, 2.700 metrekarelik spa merkezi, bir tanesi 440 misafir ağırlayabilen iki adet balo salonu, iki toplantı odası ve helikopter pisti de yer alıyor.

BODRUM’UN EN BÜYÜK METREKARELİ ODALARI


Mandarin Oriental, Bodrum, aynı zamanda 72 metrekarelik Deniz Manzaralı Odaları ve 145 metrekarelik Akdeniz Suitleri ile Bodrum Yarımadası’nın en büyük metrekareli misafir odalarına sahip. 93 ile 426 metrekare arasında değişen daireler ile 550 ve 640 metrekarelik presidential villalar da misafirlere farklı konaklama seçenekleri yaratıyor. Resort otelde bir gecelik konaklama fiyatları ise 800 euro ile 18.000 euro arasında değişiyor.

MANDARİN BAŞKAN YARDIMCISI; EN GÖZDE ADRES OLACAĞIZ


Dünya çapında işlettiği 44 otelle, 25 ülkede hizmet veren Mandarin Oriental Hotel Group’un Başkan Yardımcısı ve Avrupa Orta Doğu, Afrika ve Hindistan Operasyon Direktörü Christoph Mares, duyduğu heyecanı şu sözlerle dile getirdi:

“Mandarin Oriental, Bodrum, Türkiye’de ilk otelimiz olmasının yanı sıra Avrupa’da da ilk resort otelimiz. Bu nedenle grubumuz için büyük değer taşıyor. Mandarin Oriental’ın dünyaca ünlü  konukseverliğini Türk misafirlerimizle buluşturmaktan mutluluk duyuyoruz. Otelimizle bölgenin en gözde adresi olmayı hedefliyoruz. Bu muhteşem resort, misafirlerine şık konaklama imkanları ile birlikte kusursuz sosyal aktiviteleri Mandarin Oriental’ın ödüllü ve efsanevi servisi ile desteklenmiş biçimde sunuyor.”

VEDAT AŞÇI; LÜKS TATİL KONSEPTİNİ YENİDEN TANIMLAYACAĞIZ


Projeyi 650 milyon euroluk yatırımla hayata geçiren Astaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Aşcı: "Bodrum, doğası, eşsiz denizi, dokusu ve atmosferiyle dünyada ayrıcalıklı bir konuma sahip ve dünya elitlerini burada ağırlamayı hak ediyor. Efsanevi hizmetleriyle ünlü, bu kadar prestijli bir otel markasının hizmet vermeye başlaması şüphesiz Bodrum'u uluslararası arenada hak ettiği yere taşıyacak. Mandarin Oriental, Bodrum konumu, tasarımı ve efsanevi hizmetleriyle Akdeniz çanağında lüks tatil konseptini yeniden tanımlayacak." dedi.

NEJAT SARP; KONAKLAMA KONUSUNDA FARKLILIKLAR SUNUYORUZ

Misafirlerini Mandarin Oriental’ın efsanevi hizmetleriyle bir an önce tanıştırmak istediklerini söyleyen Türkiye Bölge Genel Müdürü Nejat Sarp ise resortun ayrıcalıklı hizmetlerinin altını çizerek şunları söyledi: “Mandarin Oriental, Bodrum olarak Mandarin Oriental Hotel Group’un Uzakdoğu’ya has özel ve ödüllü hizmet yaklaşımını Bodrum’a taşırken aynı zamanda bölgedeki konaklama konusunda önemli farklılıklar sunuyoruz. Misafirlerimize Bodrum yarımadasının en geniş metrekareli odalarında hizmet vereceğiz. Ülkemizin yanı sıra Ortadoğu, Rusya ve Bağımsız Devletler Topluluğu, Avrupa ve Kuzey Amerika’dan gelecek konuklarımızı da ayrıcalıklı servislerimizle ağırlayacağız. 2.700 metrekarelik alanda konumlanan spa merkezimiz, The Spa at Mandarin Oriental, Bodrum, Grubumuzun dünyaca ünlü özel konsept ve terapilerini misafirlerimizle buluşturacak. Modern Asya mutfağından, Türk, Akdeniz ve İtalyan mutfağına uzanan 10 restoran ve bar yaratıcı lezzetleri konuklarımızın beğenisine sunacak. İki özel plajımızda ise benzersiz aktivitelerle günün her anını dolu dolu yaşamak isteyen misafirlerimizin öncelikle tercihi olacağız. 12 ay boyunca açık olacak otelimiz, aynı zamanda The Residences at Mandarin Oriental, Bodrum’da yer alan villa ve rezidanslara da aynı kusursuz servisi sunacak.”   

MANDARİN, 44 OTELLE HİZMET VERİYOR


Mandarin Oriental Hotel Group, lüks otellerin, resortların ve rezidansların işletmecisi ve bazılarının da sahibi olan ödüllü bir firmadır. Uzak Doğu kökenli tanınmış ve saygın bir otel şirketinden dünyaca ünlü bir markaya dönüşen Grup, yapım aşamasında veya işletilmekte olan, toplamda yaklaşık 11 bin odaya sahip 44 oteli ile 25 ülkede hizmet vermektedir. Asya'da 25, Kuzey ve Güney Amerika’da 10, Avrupa, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’da 14 oteli bulunmaktadır. Grup bünyesindeki otellerine bağlı, yapım aşamasında veya işletilmekte olan toplam 13 rezidansı da yönetmektedir.


Bu Haber 10.07.2014 - 10:25:30 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.