Lufthansa'nın orta koltuğu boş bırakma niyeti yok

Lufthansa'nın orta koltuğu boş bırakma niyeti yok

31 Ağustos'a kadar yapılacak uçuşlarda maske takmayı zorulu hale getiren Lufthansa, orta koltuğun boş bırakılması önleminin anlamsız olduğu görüşünde.


TurizmGüncel - Dış Haberler

Lufthansa Hava Yolları, 31 Ağustos'a kadar yapılacak uçuşlara yolcuların maske takmak zorunda olacağını açıkladı. Şirketin aldığı bu karar, grup bünyesindeki Austrian Airlines, Swiss, Brussels ve Eurowings için de geçerli olacak. Açıklamaya göre, uçuş ekibi de mask takacak. Yolcular kendi maskelerini kendileri getirecek.

''Maske yeterli koruma sağlar, orta koltuğun boş bırakılmasına gerek yok''

Uçaklarda minimum sosyal mesafenin korunmasının mümkün olmadığını düşünen Lufthansa, maske kullanımını bu nedenle zorunlu hale getiriyor.

Öte taraftan şirket, maske kullanımı nedeniyle ekonomi sınıfında orta koltuğun boş bırakılması önerisinin de geçerliliğini yitireceği görüşün. Lufthansa'ya göre, yolcuların maske takmalarından dolayı yeterli korumanın sağlanacağını düşünüyor. Mevcut koşullarda doluluk oranı düşük olacağı için yolcuları mümkün olduğunca kabin içine yayacağın açıklayan Lufthansa, kabin içinde virüsün yayılmasının olası olmadığını ileri sürüyor.Bu Haber 30.04.2020 - 12:52:38 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.