Lufthansa ve SAS'dan uçuş iptalleri

Lufthansa ve SAS'dan uçuş iptalleri

Almanya'nın milli hava yolu Lufthansa ve İskandinav Hava Yolları (SAS), çok sayıda uçuşunu daha iptal etti.


Turizm Güncel - Dış Haberler

Haziran ayından itibaren uçuş iptaline başlayan Lufthansa, yaz ve sonbahar dönemi için toplamda 5 bin 900 uçuşunu iptal etmişti.

Şirket tarafından seyahat acentelerine gönderilen yeni mesajda, kış dönemi için daha fazla uçuş kesintisine gidileceği belirtildi. Mesajda, uçuş kesintilerinin 2023 yılının mart ayında kadar devam edeceği bildirildi. Daha önceki uçuş kesintilerinde olduğu gibi bu uçuş kesintilerinin gerekçesi de 'misafirlere güvenilir ve öngörülebilir bir uçuş programı sunmak' olarak açıklandı.

Lufthansa'nın kış dönemi için yaptığı uçuş iptallerinin çok büyük bölümünün Almanya içi ve Avrupa uçuşlarını kapsadığı, Münih ve Frankfurt bağlantılı bazı uzak mesafe uçuşların da iptal edildiği belirtildi.

SAS da çok sayıda uçuşunu iptal etti

Öte taraftan, İskandinav Hava Yolları da (SAS) kimi uçuşlarını iptal etti. Alman DPA ajansının yayınladığı habere göre SAS, Avrupa ülkelerine yapmayı planladığı 39 bin uçuştan bin 600'ünü iptal etti. Bu da, toplam uçuşların yüzde 4'üne denk geliyor.Bu Haber 22.08.2022 - 18:39:36 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.