Burak Tonbul: 2023’te Almanya’dan 300 bin turist getirmeyi hedefliyoruz

Burak Tonbul: 2023’te Almanya’dan 300 bin turist getirmeyi hedefliyoruz

Türkiye’ye gelen Alman turist sayısının 2023’ sezonunda daha da artacağı belirtildi.


Türkiye’de Diana Travel ile işbirliği anlaşması imzalayan Alman tur operatörü LMX Touristic’in CEO’su Lars Ludwig, Sherwood Exclusive Lara’da gerçekleştirilen kokteyl ile Antalyalı turizmcilerle bir araya geldi. Kokteylde konuşan Lars Ludwig ve Burak Tonbul, yapılan işbirliği ile hedefe daha kolay ulaşacaklarını dile getirdi.

“Türkiye’deki hedeflerimize ulaştık”

Kokteyl sonrasında basın mensupları ile bir araya gelen Ludwig ve Tonbul, yapılan işbirliği ve 2023 turizm sezonu hakkında açıklamalarda bulundu. Pandemi etkilerinin azalması ile birlikte dünya turizminin toparlanmaya başladığını belirten Lars Ludwig, Almanya’da insanların 2022 yılında daha yoğun seyahat etmeye başladığını dile getirdi. İnsanların tekrar seyahat etmeye başlamasının kendilerini mutlu ettiğini söyleyen Ludwig, “Biz de bu turizm hareketliliği içinde Türkiye’ye daha fazla önem vermeye başladık. Çünkü Türkiye bizim her zaman çok önem verdiğimiz bir destinasyondur. Bu noktada Türkiye’deki hedeflerimizi de gerçekleştirmeye başladık” dedi.

“Hedeflerimizi hep yukarıya taşıdık”

LMX Touristik’in 20 yıldır Almanya’da faaliyet gösteren bir tur operatörü olduğunu hatırlatan Ludwig, “LMX olarak hedeflerimize hep ulaştık ve hedeflerimizi hep yukarıya taşıdık. Hedeflerimizi daha da yukarıya taşıyacağına inancımız nedeniyle Türkiye’de Diana Travel ile anlaştık. Kendi otelleri, modern otobüs filosu ve tecrübesi nedeniyle Diana Travel ile hedeflerimize daha kolay ulaşacağımıza inanıyoruz” şeklinde konuştu. 

“2023’te de Türkiye’yi seçecekler”

2023 yaz rezervasyonları hakkında da bilgi veren Ludwig, “Şu an 2023 yaz rezervasyonları çok hızlı değil. Bu da çok normal. Çünkü insanlar sonbahar ve kış tatili ile ilgili planlar yapıyor. Ama yaz dönemi için de düşünceleri olacak. Çünkü Almanlar seyahat etmeyi çok seviyor ve Türkiye Almanların en çok sevdiği destinasyonlardan biridir. Bu nedenle 2022 sezonunda Türkiye’ye büyük ilgi gösteren Alman turistler 2023’te de Türkiye’yi seçecektir. Almanya’da da enflasyon var ama bu durum Alman turistleri seyahatlerinden alıkoymayacaktır. 2023 yılında da Türkiye, Almanların en çok tercih ettiği ülkelerden biri olmaya devam edecek” dedi.

“Turist sayısı artmaya devam edecek”

Lars Ludwig, 2023 yaz döneminde Türkiye’ye gelecek Alman turist sayısının yine artış göstereceğini söyledi. Ludwig, “Almanya’da pamdemi ve enflasyon, insanların kafasında soru işaretleri yaratmaya devam ediyor. Bu soru işaretleri silindikçe seyahat oranı artacaktır. Almanya’da Türkiye’yi seven ve tekrar tekrar gelen bir kitle var. Soru işareti azaldıkça Türkiye’ye gelen turist sayısı artış gösterecektir” diye konuştu.

Ludwig, Türkiye’ye gelen Alman turist sayısının Rus turist sayısını geride bırakmasını da değerlendirdi: “Dünyanın neresinden gelirse gelsin fark etmez. Yeter ki insanlar tatil yapıp mutlu olsun. Almanlar da gelsin Ruslar da. Alman ve Rus turistler arasında bir yarış yok.”

“Bu işbirliği, Türkiye turizmine çok katkı sağlayacak”

LMX Touristic ile yaptıkları anlaşmaya değinen Diana Travel Yönetim Kurulu Başkanı Burak Tonbul, Diana Travel’ın 45 yıldır incoming alanında hizmet veren bir firma olduğunu hatırlatarak “Hem deneyimli personeli, hem ofis ağı hem de filo yatırımları ile başta İngiltere, Orta Avrupa ve Batı Avrupa üzerine profesyonelleşmiş bir kadro ile hizmet veren bir firmayız. 1977’den beri gelişimimizi sürdürdüğümüz gibi hem büyüyoruz hem de kaynak pazarlarımızda Türk turizmine hizmet veriyoruz. Bilindiği gibi dünyada turizm trendleri teknoloji üzerine gelişiyor. Müşterisine daha hızlı ulaşan firmalar kendilerini diğerlerinden ayrıştırıyor. Biz de teknolojiyi iyi kullanan bir markayız. Bu konuda sektörün öncülerinden biri de LMX Touristik’tir. LMX Touristik misafirlerine çok hızlı bir şekilde paketler sunuyor. Diana ve LMX bu konuda örtüşüyor. Bizim için en önemli kriterleri ise Türkiye’ye bakış açıları ve Türkiye’de üretmek üzere kurdukları stratejileridir. Bu işbirliği, Türkiye turizmine çok katkı sağlayacak ve yeni bir sinerji yaratacaktır. Otelci dostlarımızın da katkıları ile çok iyi işler çıkaracağımıza inanıyoruz” dedi.

“2023 yılı için 300 bin rakamı abartılı bir hedef değil”

LMX ile uzun vadeli bir anlaşma yaptıklarını belirten Tonbul, “LMX ile 3 yıllık ve 5 yıllık hedefler belirledik. Antalya’da 3 yılda 300 bin kişiye ulaşmak istiyoruz. 2019’da 190 bin kişi üretmiş bir tur operatörü için 2023 yılı için 300 bin rakamı çok abartılı bir rakam gibi görünmüyor. Bu hedefe ulaşacağız” ifadelerini kullandı.

“2023 sezonu da güzel olacak”

“Çok zor iki yıl geçirdik” diyen Burak Tonbul, “Hepimiz pandemi gibi bir durumu ilk kez tecrübe ettik. Çok ciddi bir travmaydı. 2021’de toparlandık ve 2022’ye moralle başlamıştık. Ancak Rusya - Ukrayna savaşı bize büyük bir şok yaşattı. Bunu çabuk atlattığımızı düşünüyoruz ve Haziran ile birlikte ciddi sayılar üretilmeye başlandı. Antalya yılsonuna kadar 11 milyon turist sayısını aşacak gibi görünüyor. 2023’te ise bir seçim dönemi var. Seçimi az etki ile atlatabilirsek 2023 yılının ülke turizmi adına çok güzel olacağını şimdiden görebiliyoruz” diye konuştu.Bu Haber 22.09.2022 - 13:22:39 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.